r e k l a m a
Przegląd mediów

Znany prezes jasielskiej firmy oskarżony!

Według prokuratury, znany inwestor wystawiał puste faktury i wręczał łapówki menedżerskie. On sam zapewnia, że jest niewinny.

Znany prezes jasielskiej firmy oskarżony! (fot. pb.pl)

Przed sądem we Wrocławiu ruszył proces dotyczący nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w latach 2003-04 w Selenie, notowanym na GPW producencie i dystrybutorze chemii budowlanej. Wśród oskarżonych są Tomasz Sz., były wiceprezes, i Przemysław B., były członek zarządu firmy. Prokuratura zarzuca im działanie na szkodę Seleny przez opłacenie faktur za niewykonane w rzeczywistości usługi na 635,8 tys. zł oraz przyjęcie ponad 1,86 mln zł łapówek menedżerskich. Głównym dostawcą tzw. pustych faktur i wręczającym łapówki był — według śledczych — Krzysztof M., inwestor giełdowy, znany z zaangażowania m.in. w Lentex, Plast-Box i Novitę.

Więcej w Portalu Puls Biznesu kliknij!

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jasiubyły pracownikGOSCsuzukifik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kazamaty
Gość
kazamaty

Czy ten facet już siedzi?

były pracownik
Gość
były pracownik

wprost niewiarygodne…..

GOSC
Gość
GOSC

Zarząd Prymus S.A. (\”Spółka\”) informuje, że w dniu 27.02.2013 r. podpisał umowę ze spółką Devorex Ltd. z siedzibą w Bułgarii. Na mocy tej umowy Spółka otrzymała wyłączne przedstawicielstwo na sprzedaż produktów wytwarzanych przez Devorex Ltd. na terytorium Polski. Devorex Ltd. jest producentem systemów odwodnień, systemów rynnowych oraz rur PP. Zarząd przekazuje niniejszą informację z uwagi na fakt, iż umowa ta może mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe Emitenta. Strony nie ustaliły szacunkowej wartości przedmiotowej umowy. Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2) Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ,,Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu… Czytaj więcej »

suzuki
Gość
suzuki

Kto to jest pani MZ?

fik
Gość
fik

Czajka przy nim to był bardzo malutki w swoich szwindlach. A przy prezesach ciągle pani MZ i sprzedajni związkowcy. Po co oni są?

xy
Gość
xy

Sprzedaż Gamratu to był jeden wielki przekręt…, śmierdziało na odległość… ale nie miał kto pomóc…

alibaba
Gość
alibaba

Grad będzie się w piekle smarzyć za przekręty prywatyzacyjne bo w POlsce nie ma sprawiedliwosci.Malwersanci i złodzieje zasiadają na wysokich stołkach to czy będzie dobrze ???

bhp
Gość
bhp

Tak wielcy w Polsce dla siebie i swoich pociotków stworzyli takie prawo karne,że ich nie ściga ,jak mało znaczących obywateli ,bowiem sami się mogą poddać dobrowolnej karze .A że zazwyczaj kończy się wyrokami w zawieszeniu dla potężnych malwersantów,złodziei,toteż dzisiaj z Polski pozostała tylko nazwa państwa na mapie świata.

ixi
Gość
ixi

puki taki element isntnieje i jest tolerowany przez prawo i spoleczenstwo – to Polska bedzie na czworakach!

Wyrwac chwasty, zamknac, wyrzucic klucz i niech to bedzie nauczka i przestroga dla innych kretaczy..

Czeski film
Gość
Czeski film

Cytat z Pulsu Biznesu 25 luty 2013r. [ W akcie oskarżenia prokurator wniósł, „po rozpatrzeniu ustnego wniosku Krzysztofa M. , złożonego do protokołu przesłuchania” w lipcu 2009r. , o skazanie go bez przeprowadzenia rozprawy na karę roku więzienia z zawieszeniem na dwa lata i grzywnę 150 tys. zł. W uzasadnieniu, do którego dotarliśmy, prokurator Bartosz Biernat pisze, że Krzysztof M. „przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym”, a okoliczności popełnienia przez niego przestępstwa ” nie budzą wątpliwości”. Wspomina też, że znany inwestor „zrozumiał karygodność swojego zachowania i wyraził skruchę z powodu zarzucanych… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

co powie teraz pan Grad p. Bury to było czuc gdy kupowali Gamrat ,to był przekręt moze prokuratura przyjży się działaniom p. M w Gamracie. pytam dlaczego skarb panstwa uparł sie zeby sprzedac tylko p.M ciekawe moze by tak sprawdzic konta bankowe zwiazkowcom z Gamratu

jasiu
Gość
jasiu

A kto tergo gościa zrobił prezesem Gamratu,tak pytam?

Gregory
Gość
Gregory

Mam nadzieję, że w końcu ten ciemny typ i jego równie ciemne interesy zostanie zdemaskowany i potraktowany w sposób, na jaki zasługuje. Kryminalista powinien znaleźć się tam, gdzie jego miejsce a majątek ulec konfiskacie. To byłaby właściwa kara dla takich hochsztaplerów i przestroga dla jemu podobnych. Oby wymiar sprawiedliwości w końcu okazał się skuteczny.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Oskarżenie nie jest równoznaczne z wysłaniem do więzienia. Musi się przecież odbyć proces… Pomyśl trochę człowieku.

jasiu
Gość
jasiu

Zawiadomić byłego ministra Grada

Close
X