Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Adam Kmiecik: Jazda konna uczy odpowiedzialności

„Galicyjskie lato z koniem”, które odbyło się na kołaczyckich błoniach w miniony weekend zostało zorganizowane przez władze miasta oraz Stajnię „Galicja”. Impreza skierowana głównie do miłośników i hodowców koni cieszyła się sporym zainteresowaniem. Już teraz wiadomo, że wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny Kołaczyc.

Adam Kmiecik: Jazda konna uczy odpowiedzialności (fot. Katarzyna Pacwa)

W „Galicyjskim lecie z koniem” uczestniczyli także Bogusław Kręcisz, przewodniczący Rady Powiatu oraz Adam Kmiecik, Starosta Jasielski. Obydwaj zgodnie twierdzą, że to nie tylko doskonała forma rozrywki czy promocja powiatu. – Każdy pomysł, który pozwala bezpiecznie spędzać czas i zapewnia dobrą zabawę zarówno młodzieży, jak i dorosłym jest godny pochwały. „Galicyjskie lato z koniem”, to doskonale zorganizowana impreza, która promuje i gminę i powiat – wyjaśnia Adam Kmiecik, Starosta Jasielski.

(kliknij aby powiększyć)

Jazda konna staje się coraz bardziej popularną formą spędzania wolnego czasu. – To nie tylko rekreacja czy sport, to przede wszystkim doskonała alternatywa dla młodzieży, która tak naprawdę nie ma co zrobić z wolnym czasem. Jazda konna jest dobrym sposobem, aby młodych ludzi od czasu do czasu odciągnąć od komputerów. Obcowanie z przyrodą łagodzi obyczaje i buduje charaktery. A młodzież, która jeździ konno uczynię pewnej odpowiedzialności i obowiązkowości za swojego pupila – podkreśla Starosta.
„Galicyjskie Lato z Koniem” zostało zorganizowane ze środków pozyskanych w ramach Działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 „Oś 4 Leader”.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PAM
PAM
2024 lat temu

Kmiecik czy ty wiesz co robisz , a co mówisz? skończ i wstydu oszczędź!!

...
...
2024 lat temu

O Anusiak 🙂 pozdrówka

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x