Rozmaitości i ciekawostki

Czarni Jasło wspierają jasielski SOSW

Początkiem roku szkolnego 2011/ 2012 nawiązana została współpraca pomiędzy Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Jaśle a Jasielskim Klubem Sportowym Czarni 1910<. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 12 września 2011 na Tereniu Ośrodka przy ul. P. Skargi.

Czarni Jasło wspierają jasielski SOSW

Następnie młodzież z Ośrodka była z rewizytą w Klubie Czarnych przy ul. Śniadeckich. Podopieczni zwiedzili budynek klubu, stadion oraz przyglądali się treningowi I zespołu Czarnych.

Czarni Jasło wspierają jasielski SOSW

W toku podjętych rozmów doszło do podpisania programu współpracy pt. Trenuję z Czarnymi pomiędzy przedstawicielami JKS Czarni Jasło Panem M. Węgrzynem i Panem M. Zarudzkim a dyrektorem SOSW w Jaśle-  Panią M. Mazurek oraz koordynatorem  przedsięwzięcia –  Barbarą Dacyl.

Program ma na celu przede wszystkim integrację uczniów niepełnosprawnych intelektualnie z lokalnymi sportowcami oraz wdrażanie ich do zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i rozwijanie pasji sportowej. Opracowując program, koordynator kierowała się interesem obu partnerów.

Czarni Jasło wspierają jasielski SOSW

Młodzież Ośrodka systematycznie uczęszczała na treningi piłki nożnej organizowanych przy stadionie na ul. Śniadeckich. Dzięki tym spotkaniom chłopcy przede wszystkim poznali podstawowe zasady i technikę gry w piłkę nożną. Bliskie kontakty ze znanymi w regionie sportowcami wpłynęły na poprawę pewności siebie i lepszą samoocenę niepełnosprawnej młodzieży.

Czarni Jasło wspierają jasielski SOSW

Obecnie – w czasie przerwy w sezonie piłkarskim – młodzież z Ośrodka nie zaprzestała aktywności fizycznej. W porozumieniu w wychowawcą internatu SOSW w Jaśle panem mgr M. Szotem organizowane są dla nich zajęcia sportowe np. koszykówka, gimnastyka czy ping- ponga.

Zobacz też : Czarni Jasło odwiedzili SOSW Jasło (14 września 2011 21:11)

Barbara Dacyl
SOSW Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibolek
kibolek
2023 lat temu

I to się chwali ,

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x