r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Drzewka i krzewy za surowce wtórne

Przypominamy, że już jutro (16 września) w Parku Miejskim w Jaśle w godz. od 10 do 13 w zamian za surowce wtórne rozdawane będą sadzonki drzewek i krzewów ozdobnych. Jasielska akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2011”.

Drzewka i krzewy za surowce wtórne

Aby otrzymać 1 sadzonkę należy przynieść: 1 kg makulatury lub 10 butelek PET lub 5 puszek aluminiowych lub 5 butelek lub słoików szklanych. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 sadzonki – tłumaczy Tomasz Kołcz, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.

Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata” organizowana jest w formie kampanii edukacyjnej pod hasłem „Chrońmy lasy przed zanieczyszczaniem – segregujmy odpady”. Do udziału  w akcji zostały zaproszone jasielskie przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Dzieci i młodzież zaprezentują się w konkursach, piosenkach ekologicznych, scenkach promujących selektywną zbiórkę odpadów.

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Jasła oraz promocja postaw przyjaznych środowisku, a w szczególności w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywna zbiórkę po recykling.

Sponsorem akcji jest  Miasto Jasło i Evonik Carbon Black Sp. z o.o. w Jaśle

Partnerzy: Jasielski Dom Kultury, EKOMAX. Kotulak Jerzy Jasło M.A.T. Drzewa i Krzewy Ozdobne M.A. Bochenek

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wieści ze świata
wieści ze świata
2021 lat temu

oj, nie wiem

informacje
informacje
2021 lat temu

jest ok

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X