Rozmaitości i ciekawostki

Drzewka i krzewy za surowce wtórne

Przypominamy, że już jutro (16 września) w Parku Miejskim w Jaśle w godz. od 10 do 13 w zamian za surowce wtórne rozdawane będą sadzonki drzewek i krzewów ozdobnych. Jasielska akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata 2011”.

Drzewka i krzewy za surowce wtórne

Aby otrzymać 1 sadzonkę należy przynieść: 1 kg makulatury lub 10 butelek PET lub 5 puszek aluminiowych lub 5 butelek lub słoików szklanych. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 sadzonki – tłumaczy Tomasz Kołcz, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Jaśle.

Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata” organizowana jest w formie kampanii edukacyjnej pod hasłem „Chrońmy lasy przed zanieczyszczaniem – segregujmy odpady”. Do udziału  w akcji zostały zaproszone jasielskie przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Dzieci i młodzież zaprezentują się w konkursach, piosenkach ekologicznych, scenkach promujących selektywną zbiórkę odpadów.

Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Jasła oraz promocja postaw przyjaznych środowisku, a w szczególności w zakresie racjonalnej gospodarki odpadami rozumianej jako łańcuch działań począwszy od unikania tworzenia odpadów, przez selektywna zbiórkę po recykling.

Sponsorem akcji jest  Miasto Jasło i Evonik Carbon Black Sp. z o.o. w Jaśle

Partnerzy: Jasielski Dom Kultury, EKOMAX. Kotulak Jerzy Jasło M.A.T. Drzewa i Krzewy Ozdobne M.A. Bochenek

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wieści ze świata
wieści ze świata
2024 lat temu

oj, nie wiem

informacje
informacje
2024 lat temu

jest ok

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x