MiastoWiadomości

Policja podsumowała wielkanocną akcję

Jak co roku w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania „Wielkanoc 2019”. W ciągu czterech dni działań, doszło do 18 wypadków, z czego 11 z udziałem jednośladów. W wyniku tych zdarzeń rannych zostało 20 osób, a 1 zginęła. Wczoraj w Sokołowie Małopolskim w wypadku zginął 25-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 28 nietrzeźwych kierowców.

Od piątku, policjanci prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2019”. W trakcie akcji, funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego województwa czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na:

nieprawidłowe wyprzedzanie
omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych
przekraczanie dopuszczalnej prędkości
nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

Podsumowanie policyjnych działań „Wielkanoc” w dniach 19-22 kwietnia 2019 r.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 14 w Sokołowie Małopolskim, na DK 19. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący seatem alhambra, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety mimo reanimacji, życia 25-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, nie udało się uratować. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

W ubiegłym roku na podkarpackich drogach, w czasie trwania policyjnej akcji doszło do 9 wypadków. Rannych zostało 13 osób. Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 36 nietrzeźwym kierującym.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x