r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Duże pieniądze na rynku gier wideo

Według statystyk ludzie swój wolny czas spędzają zanurzając się w gry wideo. Rynek gier, z roku na roku przynosi producentom coraz to większe przychody. A patrząc w przyszłość, trudno będzie znaleźć dla takiej formy zabawy alternatywy.

Duże pieniądze na rynku gier wideo
Duże pieniądze na rynku gier wideo

Gry, które powstawaj dziś nie przypominają swoich młodszych braci. Rozwój technologi sprawił, że gracz stali się głównym bohaterami gier, które z roku na roku stają się coraz bardziej realne. Dziś w prawie każdym gospodarstwie domowym można zauważyć komputer bądź konsole do gier. Gry wideo to idealny sposób na relaks po ciężkim dniu dla całej rodziny.

Firma Newzoo oraz jej analitycy sporządzili ranking krajów, w których branża gier gwarantuje producentom największe dochody. Dowiesz się na następującej stronie również jaki procent w takim rynku mają gry hazardowe na pieniądze.

Według wcześniej wspomnianego rankingu okazało się, iż globalnym liderem są Chiny. To właśnie w tym kraju ta branża generuje największe dochody firma Newzoo szacuję, że może to być nawet 22 miliardów 227 milionów dolarów. Dlatego najwięksi producenci swoje premiery zapowiadają właśnie w tym kraju.

Polska w rankingu zajmuje 19. miejsce w skali całego Świata. Taki wyniki napawa optymizmem biorąc pod uwagę to, że nasz rynek gier wideo dopiero się rozwija i musimy gonić czołówkę. Generujemy przychód rzędu 408 milionów dolarów. Z takim wynikiem w Europie Wschodniej nasz kraj ustępuje tylko Rosji. Drugie miejsce zajęły Stany Zjednoczone, z kwotą dochodów miliard mniejszą niż Chiny. Podium zamyka Japonia.

Analitycy Newzoo wyróżnili również takie kraje jak: Korea Południowa, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Kanada, Hiszpania, czy Włochy.

Gry wideo to dziś niewątpliwe najbardziej dochodowa branża. Pieniądze zainwestowane w takie przedwzięwzięcie zwracają się w krótkim czasie, trzeba najpierw dość sporą sumę zainwestować. Nam zwykłym śmiertelnikom zostało tylko podziwianie coraz to nowsze rozwiązania techniczne.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x