Rozmaitości i ciekawostki

Działania prewencyjne w Nowym Żmigrodzie

„Bezpieczni na drodze”, „Powiedz STOP pijanym kierowcom”. Pod takimi hasłami przebiegały działania policjantów Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii „Odpowiedzialny kierowca”. Działania są kontynuacją bezpiecznej drogi do szkoły. Mają za zadanie edukację najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców w zakresie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.

Działania prewencyjne w Nowym Żmigrodzie
Działania prewencyjne w Nowym Żmigrodzie

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie, wspólnie z miejscowym komisariatem policji, są organizatorami różnych akcji profilaktycznych, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy. Tym razem swoje działania skierowali m.in. na edukację pieszych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze. W tym celu wspólnie z młodzieżą gimnazjalną na terenie Nowego Żmigrodu prowadzili akcję informacyjną podczas, której przypominali pieszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wręczali broszury informacyjne oraz opaski odblaskowe.

Realizowane przedsięwzięcia niewątpliwie były wyśmienitą okazją do edukacji kierowców w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz budowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych sprzeciwu wobec akceptacji prowadzenia samochodu po alkoholu.

Działania prewencyjne w Nowym Żmigrodzie
Działania prewencyjne w Nowym Żmigrodzie

Nie zapomniano także o najmłodszych użytkownikach dróg, którzy od 1 września rozpoczęli codzienne wędrówki do szkoły. Policjanci kontynuując bezpieczną drogę do szkoły, spotykali się z dziećmi, omawiali zagrożenia jakie mogą napotkać w drodze, a także wyjaśniali znaczenie znaków i sygnałów drogowych. Na koniec dzieci otrzymywały kolorowe ulotki oraz odblaskowe przywieszki.

Działania profilaktyczne spotkały się z dużym zainteresowaniem dlatego będą nadal kontynuowane.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x