Rozmaitości i ciekawostki

Grupa Nowy Styl inwestuje prawie 106 mln zł w nową fabrykę

Projekt pod nazwą „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim – budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim”, realizowany jest w ramach Działania 4.4 – Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Nowy styl inwestuje prawie 106 mln zł. (kliknij aby powiększyć)

Całkowity koszt inwestycji, współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wynosi ponad 105, 7 mln zł. Wartość dofinansowania, jakie Grupa Nowy Styl otrzyma w ramach współpracy, wynosi prawie 40 mln zł – niemal 40% wartości projektu.

Terminy realizacji inwestycji określono datami 01.12.2009 – 31.01.2015. Poprzednie etapy obejmowały przygotowania do budowy obiektu. Inwestor – Nowy Styl Sp. z o.o. – podkreśla jednak, że będzie dążył do skrócenia tego terminu.

W ramach projektu powstanie nowoczesny zakład produkujący meble biurowe. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii i rozwiązań informatycznych do obsługi zamówień klienta, czas produkcji zostanie skrócony, a jakość znacząco wzrośnie.

W zakładzie produkowany będzie pełny asortyment mebli biurowych. Meble będą powstawały zarówno w realizacjach standardowych, jak i na indywidualne zamówienie klienta.

Optymalizację usług zapewni uruchomienie dwóch linii produkcyjnych.  Na tzw. linii wielkoseryjnej powstawać będą meble wykonywane w odpowiedzi na powtarzalne, katalogowe zamówienia. Tutaj wykorzystane zostaną standardowe wzory i ustalone wymiary.

Nowatorskim rozwiązaniem jest druga z linii, tzw. małoseryjna. Umożliwi ona realizację zamówień indywidualnych, a produkowane na niej meble zostaną w pełni dostosowane do oczekiwań klienta (elastyczny wybór kształtu czy wymiaru). Mówiąc metaforycznie, jeśli klient zamówi stół w nietypowej formie, np. serca, linia małoseryjna pozwoli spełnić jego życzenie.

Linia małoseryjna to pierwszy z wymiarów innowacyjności projektu. Jej drugim aspektem jest sprzężenie programów projektowych z cyfrowymi maszynami tworzącymi linie produkcyjne. Oznacza to, że klient może zaproponować swój indywidualny projekt, który po akceptacji zostanie automatycznie wyceniony. Oprócz kosztorysu, klient otrzyma informacje dotyczące czasu realizacji zamówienia. Takie rozwiązanie to szansa eliminacji typowych błędów. Co istotne, umożliwi ono także skrócenie czasu realizacji projektu aż 70-80%.

W związku z realizacją powstanie 90 nowych miejsc pracy, z czego 50%, według założeń projektowych, stanie się udziałem kobiet. Nowoczesny zakład będzie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zostanie wyposażony w specjalne m. in. windy i podjazdy.

Grupa Nowy Styl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Wniosek z tego – szykujmy się na dalszy rozrost biurokracji – takie inwestycje…………
PS. poprzedni komentarz nie spodobał się moderatorowi , a może cenzura nie pozwoliła o tym pisać – dlatego powtarzam ……

kibic
kibic
2024 lat temu

Może pokażą sie od strony sportowej gdy pomogą Czarnym.

ixi
ixi
2024 lat temu

kazde nowe miejsce pracy to jest dobra wiadomosc..tyle tylko zeby place nie byly upokarzajace…

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x