Rozmaitości i ciekawostki

Inauguracja roku szkolnego. Zmiany w szkołach ponadgimnazjalnych

2 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Jasielski w roku szkolnym 2013/2014 uczęszczać będzie 4 324 uczniów.

Inauguracja roku szkolnego

-Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2013/2014 w imieniu władz samorządowych Powiatu Jasielskiego składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Niech nadchodzący rok szkolny będzie rokiem wielu nowych nadziei, marzeń oraz sukcesów dydaktycznych. Rodzicom uczniów życzę zadowolenia z sukcesów swoich dzieci i równocześnie proszę o ich wspieranie w wielu problemach, jakie zapewne przyniesie nowy rok szkolny – powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Na uczniów w nowym roku szkolnym czekają spore zmiany. Przeorganizowano struktury dwóch zespołów szkół, a w dwóch kolejnych nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorów.

Z dniem 1 września dotychczasowy Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie został przekształcony w Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie. Także Zespół Szkół w Trzcinicy rozpoczął pracę w nowym kształcie. Obecnie nie jest to już placówka prowadzona przez Powiat Jasielski, tylko przez stowarzyszenie i nosi nazwę Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy.

Z kolei w dwóch jasielskich szkołach ponadgimnazjalnych nastąpiły zmiany na stanowiskach dyrektorskich. Od 1 września nowym dyrektorem II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle jest Ryszard Bal, a Zespołu Szkół Technicznych – Andrzej Bosak.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x