Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Jasło w Brukseli

O mieście innowacji, walorach turystycznych Jasła oraz podkarpackim winie mówił podczas wizyty w Parlamencie Europejskim, Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. Jasło w Brukseli reprezentowali także przedstawiciele Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, którzy wraz z burmistrzem przybyli do PE na zaproszenie Mirosława Karapyty, marszałka województwa podkarpackiego.

Jasło w Brukseli

Wizyta została podzielona na trzy części. Pierwsza dotyczyła prezentacji „Innowacyjne Podkarpackie”, podczas której burmistrz przybliżył temat, tworzącego się projektu Innowacyjnych Technologii im. Ignacego Łukasiewicza, w którym uczestniczą oprócz głównego beneficjenta
– Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, największe firmy z terenu miasta Jasła oraz dwie uczelnie: Podkarpacka Szkoła Wyższa im. Błogosławionego Władysława Findysza i Politechnika Świętokrzyska. – Projekt ma być impulsem do otwarcia Jasła na innowacyjne rozwiązania związane z wdrażaniem nowoczesnych technologii przemysłowych, a także wdrożeniem nowoczesnych rozwiązań w innych gałęziach działalności miasta – podkreślał podczas prezentacji Andrzej Czernecki.

Delegacja z Podkarpacia spotkała się także z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Spotkanie, połączone z promocją podkarpackiego wina, odbyło się w starym przedstawicielstwie Rzeczypospolitej w Brukseli. Zdaniem Andrzeja Czerneckiego tegoroczne objecie patronatem

VI Międzynarodowych Dni Wina przez Ministra Rolnictwa i Wsi oraz przez Marszałka Województwa Podkarpackiego przyczyni się do wzrostu rangi imprezy w kraju i za granicą.

Kolejną odsłoną wizyty delegacji z Jasła, było spotkanie z dziennikarzami, na którym zaprezentowano walory turystyczne Podkarpackiego Trójmiasta. Szersza promocja tej inicjatywy, wspólnie z przedstawicielami Krosna i Sanoka, odbędzie się w pierwszej połowie 2012 roku.

UM Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Żaden turysta nie przyjedzie do miasta, gdzie nie ma publicznych toalet z prawdziwego zdarzenia, to po pierwsze. Po drugie, odgrzewa się znowu stary projekt, przy wspólpracy z najbardziej „prestiżowymi” uczelniami, życzę powodzenia.

Lucynka
Lucynka
2024 lat temu

A co wspólnego z nauką miał Władysław Findysz?

Bohdan
Bohdan
2024 lat temu

Doskonały dowcip.Jasło miastem turystyki…I czego jeszcze,może humoru inaczej?

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Kto się pochwalił w Brukseli ,że w Polsce tyrając cały miesiąc zarabia się 200- 300 euro……- CHORE PAŃSTWO!!!

Sylwek
Sylwek
2024 lat temu

Pan Andrzejek wędrowniczek pojechał postraszyć Brukselę walorami miasta na zadupiu,opowiadając swoje sny i marzenia bez podstaw… Ciekawe czy przedstawił zdanie drzewa Adolfa???

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x