Rozmaitości i ciekawostki

Kołaczyccy licealiści zdobyli indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

12 kwietnia już po raz czwarty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W Olimpiadzie w tym roku wzięło udział 204 uczniów szkół ponadgimnazjalnych klas maturalnych z 72 szkół z całej Polski. Konkurs składał się z trzech etapów.

Kołaczyccy licealiści zdobyli indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Pierwszy etap odbywał się na terenie szkół i uczestnicy mieli do napisania pracę na temat wybrany z listy zagadnień zaproponowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Drugi etap polegał na rozwiązaniu testu drogą internetową, także na terenie szkół, których uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu.

Do finałowej 30 z całej Polski dostali się uczestnicy z najwyższą liczbą punktów. Wśród tych najlepszych znalazło się aż 11 uczniów z kołaczyckiego liceum, jako jedynej szkoły ponadgimnazjalnej z województwa podkarpackiego. Trzeci etap odbył się już na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i składał się z egzaminu ustnego i sportowego. Konkurencja była duża, a poprzeczka postawiona została bardzo wysoko, gdyż do wygrania było 15 indeksów na studia w tej prestiżowej uczelni.

Kołaczyccy licealiści zdobyli indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Uczniowie z Liceum z Kołaczyc, z ogromnym zaangażowaniem przygotowywani przez nauczycieli: p. Dariusza Szczepanika, p. Macieja Karpa i  podkom. Bogusława Filipa, wykazali się świetną formą sportową i wiadomościami teoretycznymi, dzięki czemu aż  7-miu z nich znalazło się na liście najlepszych 15 osób  z całej Polski z tytułem Finalisty Olimpiady Policyjnej i otrzymało indeksy.

Gratulując zarówno finalistom, jak i przygotowującym ich nauczycielom, warto nadmienić, iż uczniowie z Liceum w Kołaczycach w czterech edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej zdobyli już w sumie 23 indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
f**
f**
2024 lat temu

wytresowane te psy.

ixi
ixi
2024 lat temu

brawo

lol
lol
2024 lat temu

wow,

aaa
aaa
2024 lat temu

i skonczy taki w wieku 23 lat szkole wstapi w szeregi policji i bedzie egzekwował prawo. Dla mnei to smieszne bo powinna byc granica wieku minimum 30 lat jakas stabilizacja zyciowa itp. A pozniej sie dziwic ze nadurzycia pobicia i tym podobne. Zycze wam zeby wladza nie uderzyła do glowy jak woda sodowa

absolwent
absolwent
2024 lat temu

Brawo, brawo gratulacje cieszę się razem z wami a może dlatego że również ukończyłem to liceum 42 lata temu

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x