r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Lider Polskiej Ekologii

Statuetka Lidera Polskiej Ekologii prestiżowa nagroda Ministra Środowiska została przyznana Związkowi Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle 15 listopada br. w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród 13 edycji Konkursu Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii”. Statuetkę Lidera Polskiej Ekologii 2011 z rąk Janusza Zalewskiego Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Głównego Konserwatora Przyrody odebrali: Andrzej Czernecki, przewodniczący Zarządu i Zbigniew Sanocki, zastępca przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle.

Lider Polskiej Ekologii

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest jednostkom, które poprzez swoje działania przyczyniają się do zachowania i poprawy stanu środowiska naszego kraju, podwyższają jakość życia jego obecnych mieszkańców i przyszłych pokoleń. Konkurs Ministra Środowiska „Lider Polskiej Ekologii” daje możliwość uhonorowania i promowania jednostek, które zasadę zrównoważonego rozwoju przyjęły za podstawę swej działalności. Zadaniem Konkursu jest także upowszechnianie pozytywnych wzorców i metod osiągania sukcesów gospodarczych dzięki działaniom na polu ochrony środowiska.

Do 13. edycji Konkursu Ministra Środowiska pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego przystąpiło 80 uczestników – 35 jednostek samorządu terytorialnego, 42 przedsiębiorstwa oraz 3 fundacje, które zgłosiły swoje najlepsze, zrealizowane przedsięwzięcia proekologiczne. Lider Polskiej Ekologii to ceniony i niełatwy do zdobycia tytuł. Nad przebiegiem Konkursu czuwała powołana przez Ministra Środowiska Rada Programowa, do której desygnowani byli przedstawiciele jednostek planujących, wdrażających, kontrolujących, koordynujących i promujących działania zmierzające do zrównoważonego rozwoju naszego kraju.

Lider Polskiej Ekologii

– Nagroda jest ukoronowaniem wielu lat pracy Związku, który od 1998 roku realizuje program poprawy czystości całej zlewni rzeki Wisłoki, wyrazem uznania dla wszystkich 20 gmin i ich samorządów, które zgodnie od wielu lat współpracują odnosząc sukcesy. Takie nagrody są potwierdzeniem tego, że to co robimy jest potrzebne, dostrzegane i uznawane; wzmacniają i dodają jeszcze większej determinacji, do tego, żeby wspólnie konsekwentnie podejmować kolejne wyzwania – mówi przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki Andrzej Czernecki. – Wszystkim wójtom i burmistrzom bardzo dziękuję za wspólny wielki wysiłek, który widać w skali Polski.

Otrzymana nagroda jest uhonorowaniem bogatej, blisko piętnastoletniej działalności Związku na rzecz poprawy stanu środowiska dorzecza Wisłoki, realizowanej w przekonaniu, że czyste środowisko przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz warunkuje rozwój regionu. Związek zrealizował liczne projekty z udziałem funduszy pomocowych w tym m.in. Phare 2001, Funduszu Spójności, projekty z zakresu edukacji ekologicznej z dofinansowaniem WFOŚiGW w Rzeszowie oraz NFOŚiGW w Warszawie. Ocenie konkursowej poddany został projekt „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki”.

ZGDW Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CHORE PAŃSTWO !!!redLEON Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LEON
Gość
LEON

Bez jaj….Widać nie mieli komu dać nagrody w Warszawie…Co ta formacja ” Wisłoka” zrobiła dla Jasła i okolic…Nic!!! Rzeki wylewają,po powodzi palcem nie tknięto oberwanych brzegów,smród wali oknami do mieszkań z ocalałej jeszcze fabryki ukwiecając weekendy…itd. Gadane to to ma,ale reszta,co ja będę mówił po próżnicy,każdy Jaślanin widzi…Hipokryzja przeżywa renesans na niespotykaną skalę. Nagradza się marzenia….

red
Gość
red

http://krzysztof-masiuk.org.pl/, jak sądzę, wkrótce powinien Pan K.M. zasilić Radę Nadzorczą, albo choć radę ekspercką… i wszystko jasne.

CHORE PAŃSTWO !!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!

EKOLOGICZNE TRUCIE I WYRZUCANIE POZA NAWIAS SPOŁECZNY LUDZI, KTÓRYCH NIE STAĆ NA EKOLOGICZNĄ ŻYWNOŚĆ TYLKO NA „ODPADY Z FABRYK CHEMICZNYCH”, KTÓRYMI JEST NAFASZEROWANA

Close
X