Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

LO Kołaczyce: Sukces Karoliny Maziarz w ogólnopolskim konkursie

Recenzja filmowa Karoliny Maziarz z klasy IIa znalazła się wśród dziesięciu najlepszych w Konkursie Filmoteki Szkolnej organizowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie. 30 marca 2012 r. jury wyłoni głównego zwycięzcę, a dodatkowo przyznana zostanie nagroda specjalna internautów.

LO Kołaczyce: Sukces Karoliny Maziarz w ogólnopolskim konkursie

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem uczestników było napisanie recenzji filmu wybranego z pakietu Filmoteki Szkolnej. Jak się okazało, ambitne kino bliskie jest młodzieży kołaczyckiego liceum. W ramach działalności kółka dziennikarskiego pod kierunkiem Eweliny Drozd, nauczycielki języka polskiego, powstały trzy prace: Magdaleny Bartuli (kl. IIc), Żanety Dziedzic (kl. IIa) i Karoliny Maziarz (kl. IIa).

Spośród osiemdziesięciu nadesłanych tekstów jury wybrało dziesięć. Karolinę doceniono za recenzję filmu Dziewczyny do wzięcia (1972) w reżyserii Janusza Kondratiuka. Film, chociaż stary, urzekł laureatkę i nie tylko pomógł w osiągnięciu sukcesu, ale umożliwił, jak napisała, „ucieczkę od naszpikowanych tandetnym połyskiem produkcji”.

Dariusz Władyka
LO w Kołaczycach

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bjk..
bjk..
2024 lat temu

brawo 😉

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x