r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Masz kłopoty? Spotkaj się z doradcą ZUS!

Z końcem grudnia 2016 r. w Oddziale ZUS w Jaśle uruchomione zostało nowe stanowisko doradcze przeznaczone do obsługi klientów zalegających z realizacją swoich zobowiązań w zakresie składek na ubezpieczenia społeczne.

Masz kłopoty? Spotkaj się z doradcą ZUS!

Doradca ds. ulg i umorzeń ma pomóc przedsiębiorcy uzyskać ulgę, zawrzeć układ ratalny lub odroczyć termin płatności. Ale nie tylko.

Doradca najczęściej proponuje rozłożenie należności na raty lub odroczenie terminu płatności. Natomiast w przypadku, gdy takie umowy już są zawarte, może również zaproponować renegocjacje warunków umowy. Jest także możliwość wnioskowania o zawieszenie czynności egzekucyjnych lub wstrzymanie tych czynności.

Z pomocy doradcy może skorzystać każdy płatnik składek. W przypadku problemów ze spłatą należności, płatnik powinien w oddziale zapytać się o możliwość kontaktu z doradcą ds. ulg i umorzeń. – Przedsiębiorcy mogą też liczyć w ZUS – ie na wsparcie opiekuna płatnika strategicznego.

Jest to pomoc dla przedsiębiorców, którzy są kluczowi w danym regionie. Zazwyczaj chodzi o firmy zatrudniające wielu pracowników. Wsparcie opiekuna płatnika strategicznego polega na koordynowaniu jego wszystkich potrzeb w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – dodaje Małgorzata Łyszczarz-Bukała, rzecznik regionalny ZUS województwa podkarpackiego.

Oddział ZUS w Jaśle zachęca przedsiębiorców, którzy mają zadłużenie w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, do korzystania z usług doradcy ds. ulg i umorzeń.

ZUS

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x