Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Młodzież Zapobiega Pożarom

16 marca w Jasielskim Domu Kultury odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Jasła. Organizowany od kilku lat turniej ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej zagadnień związanych nie tylko z pożarnictwem, ale także ekologią czy ratownictwem.

Młodzież Zapobiega Pożarom

– Turniej przyczynia się do wzrostu zainteresowania dzieci i młodzieży społeczną działalnością Ochotniczych Straży Pożarnych. Niejednokrotnie młodzi ludzie rozpoczynają swoje kariery w jednostkach straży pożarnej właśnie poprzez udział w konkursach i turniejach poświęconych zagadnieniom pożarnictwa. W ten sposób rozbudzają w sobie zainteresowania – mówi Marcin Gustek, sekretarz Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Jaśle.

Turniej składał się z części pisemnej i ustnej, a wiedza uczestników była oceniana przez przedstawicieli Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle Wacława Pasterczyka i Ireneusza Zagórskiego. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować szkoły na szczeblu powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 30 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Młodzież Zapobiega Pożarom

Organizatorami turnieju byli: Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaśle, Burmistrz Miasta Jasła, Jasielski Dom Kultury oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Koordynatorami turnieju: Marek Myśliwiec, komendant Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Jaśle oraz Marcin Gustek, sekretarz Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Jaśle.

Wyniki turnieju w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: szkoły podstawowe
Jakub Kozłowski – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle
Karolina Klimowicz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaśle

Kategoria: szkoły gimnazjalne
Michał Soboń – Zespół Szkół Miejskich Nr 5 w Jaśle
Gabriela Kurowska – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle
Jakub Wróbel – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
Łukasz Wielgosz – Zespół Szkół Technicznych w Jaśle
Dariusz Żarnowski – II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle
Mariusz Wójcik – Zespół Szkół Technicznych w Jaśle

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x