Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Motocyklisto uważaj na drodze!

Sezon motocyklowy w pełni. Jest to czas wyczekiwany przez wszystkich miłośników jednośladów każdego roku. Suche drogi, coraz wyższa temperatura i dłuższy dzień to warunki, które sprzyjają wyjazdom motocyklowym. Jednak ta pasja nie zawsze łączy się z bezpieczeństwem na drodze. Policja apeluje o zachowanie ostrożności.

Motocyklisto uważaj na drodze! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Co roku policjanci drogówki wzywani są do wypadków z udziałem motocyklistów. Wielu z nich zostaje rannych, niestety niektórzy giną. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną takich zdarzeń jest nadmierna prędkość oraz przecenianie swoich umiejętności kierowania motocyklem. Nie bez winy pozostają również kierujący samochodami.

Trzeba pamiętać, że motocykliści za błąd na drodze płacą zdecydowanie wyższą cenę niż kierowcy samochodów. W chwili wypadku drogowego, a nawet niegroźnie wyglądającej stłuczki, motocyklista często doznaje poważnych urazów, ponieważ chroniony jest właściwie tylko przez kask i skórzany kombinezon. Kierowcę samochodu chroni m.in. karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna.

Apelujemy do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierowców. Pamiętajmy, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe!

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x