r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

MPN: Prace przy szlakach rozpoczęte

Być może niektórzy wędrujący po szlakach turystycznych w Magurskim Parku Narodowym zauważyli prace, które rozpoczęły się przy Diablim Kamieniu. Właśnie tworzona jest infrastruktura terenowa powstająca w ramach projektu POIS.05.01.00-00-160/09. W pierwszej kolejności wykonywane będą prace w obrębie miejscowości Folusz. Prace będą dotyczyły:

MPN: Prace przy szlakach rozpoczęte (fot. jestemptakiem.pl)

1) wykonania nowej ścieżki przyrodniczej „Folusz”, która połączy ze sobą wodospad Magurski i wychodnię skalną Diabli Kamień. Ścieżka składać się będzie z 12 punktów przystankowych, w miejscach stromego podejścia zostaną wykonane schody, a nad potokami drewniane lub kamienne kładki.
2) zabezpieczenia wychodni skalnej Diabli Kamień, w ramach którego zostanie ukierunkowany ruch turystyczny wokół wychodni, co zmniejszy jej niekontrolowaną penetrację i niszczenie terenu wokół.
3) przygotowania dwóch miejsc dziennego wypoczynku. Jedno z nich znajdować się będzie przy szlaku zielonym prowadzącym z Folusza do Mrukowej nieopodal wodospadu Magurskiego. Dla turystów przygotowane zostaną trzy miejsca do palenia ogniska, w tym jedno zadaszone, ławy oraz stoły z ławami, a także kiosk i toalety. Drugie miejsce dziennego wypoczynku zlokalizowane będzie przy drodze prowadzącej na Diabli Kamień, powyżej ośrodka zarybieniowego PZW. Tu dla zwiedzających także zostaną przygotowane miejsca do palenia ogniska, ławy, stoły z ławami oraz kiosk do sprzedaży biletów na szlak i pamiątek i toalety.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności jakie mogą zaistnieć na szlakach. Prace budowlane potrwają do końca listopada 2012 roku. Na bieżąco będziemy informować o miejscach, w których będą wykonywane elementy infrastruktury turystycznej oraz o ewentualnych przeszkodach z tym związanych.

Magurski Park Narodowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mksn
mksn
2023 lat temu

szczerze, wystarczy sam nowy szlak łączący wodospad i diabli kamień, a jak wprowadzą wysoką opłatę za wejście do MPN to tylko obniżą ruch turystyczny..
ostatnio odwiedziłem diabli kamień i te płotki psują wizualny efekt „tajemniczych skał”…
ławeczki, wiaty ok, ale te płotki to nieporozumienie – każdy i tak będzie chodzić gdzie chce…

bmn
bmn
2023 lat temu

najwiekszym szkodnikiem lasu jest …leśnik

PKCV
PKCV
2023 lat temu

DURNIOM Z MAGURSKIEGO PARKU NARODOWEGO ZAPACHNIAŁO mamona -mamona co za zapach .NAJWIĘKSZYM SZKODNIKIEM LASU I PARKU JEST LEŚNIK I WYSOKO POSTAWIONY PRACOWNIK PARKU LUBIĄCY ZAPACH ; KASY; BĘDZIE BUDOWAŁ SCHODY NA DIABLI KAMIEŃ POPRAWIAŁ ŚRODOWISKO .ZAPŁACILIŚCIE ZA BEZPRAWNE ZAMKNIĘCIE DROGI POWIATOWEJ I POBIERANIE OPŁAT.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x