r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Nie wypalajmy traw!

fot. archiwum

Wystarczyło kilka cieplejszych dni, by wiele osób zabrało się za wiosenne porządki przy domu i na polach. Niektórym wydaje się, że dobrym sposobem na to jest wypalanie traw. Ponieważ od kilku dni do Policji i strażaków docierają sygnały o wypalaniu roślinności, przypominamy, że takie działanie jest surowo zabronione!

Wypalanie traw jest jedną z przyczyn pożarów. Gdy ogień wymknie się spod kontroli, o co nietrudno nawet przy słabym wietrze, płoną nie tylko łąki, lasy, ale i zabudowania. Osoby, które wypalają roślinność narażają tym swoje zdrowie i życie. Co roku kilka osób ginie w płomieniach lub w wyniku zaczadzenia.

Chmury dymu mogą ograniczać widoczność, a przez to wpływać na bezpieczeństwo na drogach. Może dochodzić do kolizji i wypadków. Wobec osób, których działanie sprowadzi takie zagrożenie, policjanci będą stosować sankcje karne.

Pamiętajmy też, że wypalanie traw ma zabójczy wpływ na środowisko, giną rośliny i zwierzęta.

(KWP)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przyroda
Przyroda
2023 lat temu

Pamiętajcie, że przy wypalaniu traw zabijacie małe organizmy!!

jj
jj
2023 lat temu

Wbrew pozorom pożar traw i krzewów nie jest łatwy do kontrolowania czy ugaszenia najczęściej nie obejdzie się bez strażaków i samochodu z wodą – pomyślcie zanim podpalicie suchą trawę.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x