Rozmaitości i ciekawostki

Nowy Kalendarz Jasielski 2015

Już po raz 23 Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego wydało „Kalendarz Jasielski. Idąc z duchem czasów i wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom mieszkańców wprowadziliśmy w nim wiele zmian. O piękny i nowoczesny wygląd zadbała absolwentka ASP w Krakowie Aleksandra Zajdel. Współpraca z Urzędem Miasta zaowocowała artykułami poświęconymi Jasłu jako stolicy podkarpackiego winiarstwa. Stąd też nowa kolorystyka publikacji.

Nowy Kalendarz Jasielski 2015

Motywem przewodnim kalendarza jest nadchodząca 650. rocznica nadania Jasłu praw miejskich. Zamieściliśmy w nim wiele artykułów przybliżających historię grodu nad Jasiołką. Uczestnicy wrześniowej inscenizacji wypędzenia mieszkańców Jasła, w zamieszczonym „żywym herbie” mogą odszukać swoje oblicze. Najważniejsze instytucje kulturalne przedstawiły obszernie swoje dokonania.

W nadchodzącym roku stowarzyszenie będzie obchodzić półwiecze swojego istnienia. Czy były to pracowite lata? Opowiedzą o tym artykuły poświęcone naszej działalności. Imponująca jest zwłaszcza liczba publikacji sięgająca magicznej setki. Legenda jasielskiego regionalizmu, pani Felicja Jałosińska, zadbała o szczegółowe kalendarium Jasła i ważniejsze dokonania stowarzyszenia. Dla tych, którzy chcieliby przyłączyć się do nas zamieściliśmy deklarację członkowską. Z radością powitamy każdego nowego członka. Zachęcamy również do kontaktu z nami na naszej stronie internetowej oraz do wpłat 1% na rzecz stowarzyszenia. Dochód ze sprzedaży kalendarza w całości przeznaczamy na działalność statutową, w tym wydawniczą związaną z Jasłem i regionem.

Niewątpliwym atutem kalendarza jest obszerna część informacyjna, w której można znaleźć adresy i telefony do instytucji, urzędów, przedszkoli, szkół, przychodni, aptek, oddziałów szpitalnych i hoteli. Rolnicy z terenu powiatu znajdą w nim numery instytucji związanych z rolnictwem. Zamieściliśmy również informacje o parafiach, zakładach pogrzebowych, jasielskich spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. Nie mogło zabraknąć w nim miejsca dla obecnych w naszym życiu mediów, instytucji kultury i sportu.

Wydawanie Kalendarza jest możliwe dzięki wsparciu wielu jasielskich firm, które zamieszczają u nas swoje reklamy i właśnie im chcemy podziękować w tym miejscu. To dzięki nim mogliśmy po raz kolejny wydać naszą publikację.

Kalendarz można zakupić w „Księgarni u Jacka”, Miejskiej Bibliotece Publicznej, zaprzyjaźnionych sklepach MPM, Centrum oraz Społem, a także w siedzibie stowarzyszenia w JDK w poniedziałek, środę, czwartek od 10 do 13 oraz wtorek od 14-18. Dla naszych sympatyków spoza Jasła wysyłamy kalendarz za zaliczeniem pocztowym. www.jasloiregion.pl adres e-mail: poczta@jasloiregion.pl

Ewa Pietraszek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x