Rozmaitości i ciekawostki

Nowy Żmigród: Złote gody

Zgodą i miłością można wszystko przezwyciężyć żywym przykładem na prawdziwość tego stwierdzenia są małżeństwa, które obchodzą złote gody .Po 50 latach małżeństwa, za wytrwałość i wspaniały przykład dla młodych ludzi jubilaci zostali wyróżnieni honorowymi odznaczeniami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenia jubilaci otrzymali z rąk wójta gminy Krzysztofa Augustyna. Uroczyste wręczenie odznaczeń i gratulacji miało miejsce 12 października w budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

"Złote gody" w Nowym Żmigrodzie

Na uroczystości przybyło aż 29 par z naszej gminy, które przeżyły wspólnie pół wieku. Przybyłym wręczono medale i kwiaty, później wzniesiono toast, za zdrowie wiecznie młodych par.

Wójt gminy, w swoim przemówieniu wyraził podziw dla szanownych jubilatów i podziękował im za wzór jaki dają swoim dzieciom, wnukom a nawet prawnukom. Nie brakowało wzruszeń i łez szczęścia u jubilatów, że doczekali tej chwili. Małżeństwa obchodzące jubileusz, były wzruszone i wdzięczne władzą lokalnym za zorganizowanie dla nich takiej uroczystość, ponieważ mogli spotkać się z innymi równie doświadczonymi ludźmi i porozmawiać o starych dobrych czasach. Poza tym wyrazili swoje zadowolenie, że pomimo wieku nikt nie spycha ich na margines społeczeństwa, w którym dzięki takim inicjatywom mogą czuć się doceniani i nadal potrzebni.

"Złote gody" w Nowym Żmigrodzie

Urząd Gminy Nowy Żmigród

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
.
Gość
.

A gdzie Janushowie ?

bosak.
Gość
bosak.

I Andrzej i Jola z Żółkowa !?

Close
X