MiastoWiadomości

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie stanął na podium

Zakończyły się wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W konkursie wzięło udział czterdzieścioro dwoje policjantek i policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi. W tym roku najlepszymi okazali się policjanci z komendy powiatowej w Mielcu – pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie st. asp. Tomasz Mroczek. Trzecie miejsce zajął st. asp. Robert Zoła reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jaśle. Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się w październiku w Katowicach.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie stanął na podium
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie stanął na podium

Od rana na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie trwały zmagania o miano najlepszego policjanta dzielnicowego na Podkarpaciu. Wzięło w nim udział 42 funkcjonariuszy garnizonu podkarpackiego, w tym 5 policjantek i 37 policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę jako dzielnicowi.

Pierwszym etapem wojewódzkich eliminacji konkursu był pisemny test z wiedzy policyjnej. Policjanci musieli wykazać się znajomością przepisów w zakresie między innymi zapobiegania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, a także wieloma innymi zagadnieniami z zakresu działania policjantów służby prewencyjnej, ukierunkowanej głównie na profilaktykę społeczną.

W kolejnym etapie funkcjonariusze musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Komisja konkursowa, podczas specjalnie zaaranżowanych scenek oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii. Szczególnie ważne były m.in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań tych problemów.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie stanął na podium
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie stanął na podium

W wojewódzkim finale konkursu udział wzięli dzielnicowi, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach powiatowych. Po podsumowaniu zdobytych punktów najlepszym policjantem dzielnicowym na Podkarpaciu okazał się sierż. szt. Sebastian Krzak, a drugie miejsce zajął st. asp. Tomasz Mroczek – obaj z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. To oni będą reprezentować Podkarpacie w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się w dniach 18-21 października w Katowicach. Trzecie miejsce zajął st. asp. Robert Zoła z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Puchary, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył zwycięzcom Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego nagrody rzeczowe wręczył również Jerzy Cypryś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x