Rozmaitości i ciekawostki

O rozumieniu, symbolach i polityce, czyli Górczyk vs Sepioł

Ostania nadzwyczajna sesja powiatowa ledwo została otwarta a niektórzy radni poddali w wątpliwość legalność jej zwołania. Kiedy radca prawny wyjaśniał wątpliwości między innymi radnego Górczyka do dyskusji włączył się radny Mariusz Sepioł.

Chciałbym się podzielić pewną refleksją. Ja rozumiem, że państwo chcecie, aby ta sesja się nie odbyła i rozumiem, że mamy nie przegłosować tego wniosku narodowego programu przebudowy dróg lokalnych i do 30 września nie złożyć wniosku tylko dlatego, że proceduralne zawirowania powstały. Trochę mnie to dziwi, a mieszkańcy tego nie zrozumieją, że nie przyjęliśmy tego programu, bo był problem z pieczątką – mówił Mariusz Sepioł.

Na reakcję Górczyka, nie trzeba było długo czekać.

Panie radny, pan rozumie jak pan chce rozumieć. To tak mniej więcej jak to, że w domu byłem wychowywany, że krzyż jest symbolem wiary, teraz się dowiedziałem, że jest tylko substytutem pomnika, więc pan też w podobny sposób przyjął rozumowanie. To że się składa wnioski do 30 września to wiadomo od 3 lat. Jeżeli zarząd czeka do ostatniego momentu i zwołuje sesję nadzwyczajną, to świadczy to o pracy zarządu a nie o tym, że my próbujemy uniemożliwić złożenie wniosku – tłumaczył Tadeusz Górczyk.

Mariusz Sepioł był zdziwiony takim porównaniem.

Nie mówiłem nic o krzyżu, więc proszę tutaj nie wnosić  dyskusji z poziomu mediów ogólnopolskich do naszej sali w powiecie. Ja też czuję się winny, że nie wszystkie rzeczy są przygotowane na czas, bo również zabiegałem w tych sprawach. To zajmuje mnóstwo czasu, pan dokładnie wie, że jak się robi skomplikowane sprawy to czasu zawsze brakuje – argumentował Sepioł.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harklowiak
Harklowiak
2024 lat temu

A na co Mariusz Sepioł czekał cztery lata?Jedyne co zrobił w tym czasie to zakazał wycinki drzew na cmentarzu w Harklowej,co zagraża życiu ludzi.Otworzył pomnik Nikifora na Foluszu oraz wraz z Pawlusiem i radną powiatową ze Święcan,Panią Nigborowicz doprowadzili do tego że nie będzie remontu drogi Jabłonica-Opacie.Głosowali przeciw remontowi.Wielcy patrioci lokalni.Oby jak najmniej takich nieudaczników jak Sepioł!

kulk a
kulk a
2024 lat temu

no to wyskoczył radny Górczyk jak Filp z konopi

Kontroler
Kontroler
2024 lat temu

A czy prawdą jest, że w Mieście Jasło tak długo przygotowywali projekty remontów basenu odkrytego i boiska w Rafinerii, że zawieźli pięć minut po terminie odpowiednie projekty, dzieki czemu 3.000.000,00 pln poszło się p …….ć! Jeżeli tak, to czy sprawę skierowali radni do organów ścigania za niegospodarność?B)

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Nasze lokalne "piekiełko" – trzeba bedzie podziekować większości radnych z panem Górczykiem na czele w listopadowych wyborach za " ciężką" pracę

ON
ON
2024 lat temu

Chcialbym sie dowiedziec co z drogą Kolaczyce-Sieklówka która ponoc miala być remontowana bo pieniądze zostały…

absolwent
absolwent
2024 lat temu

pan Sepiól jest super gość ! Wiem, bo uczył mnie w szkole fizyki. Wiecej takich ludzi jak oN !:yes:

olo
olo
2024 lat temu

ludzie – czy ktoś w końcu rozgoni tą rządną władzy i samolubną bandę ? dajcie im kilofy do łap i niech spróbują w końcu coą zrobić – tylko pilnujcie dobrze bo to ten gatunek co potrafi rozpieprzyć niarozpieprzalne !!!

kaska
kaska
2024 lat temu

Panie Sepioł pan już niech skończy swoje szaleństwa,w powiecie i w gminie nic pan nie zrobił! Mam dość już pana obiecywanek-cacanek. I Harklowa również.

Myśląca Harklowianka
Myśląca Harklowianka
2024 lat temu

Do Harklowiak.Popieram pana Mariusza,że zabronił wycinki drzew:)bo pieniądze z ich i tak by poszły do kieszeni elity.A zagrają chyba tylko głu….

dodo Myśląca Harklowianka
dodo Myśląca Harklowianka
2024 lat temu

Mam nadzieję że pierwszego listopada na cmentarzu spadnie Ci konar z drzewa,które wraz z Sepiołem bronicie.

adam_małysz
adam_małysz
2024 lat temu

Panie profesorze Sepioł gdzie w tym roku narty?

jasełko
jasełko
2024 lat temu

Panie Sepioł pilnuj pan Harklowy,i najlepiej swojej żony może udupi,jakiegośc ucznia co wział korepetycie u nie tego co powinien nauczyciela ,panu już dziękujemyi panskiej żonie też,a od Pana Górczyka wara bo to jest gośc z miasta to widać i czuć

uczeń
uczeń
2024 lat temu

a ten gośc z brodą na pierwszym zdjęciu, to pracodawca żony

cxz
cxz
2024 lat temu

Wara od p.Sepioł takiej nauczycielki życzyłabym wszystkim ,którzy chcą się dostać na studia a leserom …..życzę przenosin może pod „stację?” a ten z brodą to najwspanialszy dyrektor jednej z najlepszych szkół w Jaśle Wielki szacunek mam do tej szkoły i pasjonatów tam uczących .Ekonomik ma klasę….a CO DO KLASY P.Górczyka lepiej się nie wypowiadać kto kiedykolwiek miał z gostkiem do czynienia wie o czym mówię…

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A dlaczego „pod stację”? Chyba po to, żeby zakończyć edukację już po pierwszym semestrze, bo tam „leserów” odstrzeliwuje się szybciutko! Najpierw trzeba wiedzieć, o czym się mówi, a potem ewentualnie komentować.

WF
WF
2024 lat temu

Jabłonica wam zapamięta to głosowanie, przy wyborach ( lokalni patrioci – padalce)

rodzić
rodzić
2024 lat temu

pani Sepioł to wybitny matematyk, męczyła syna na egzaminie poprawkowym chyba przez 8 godziń i tak nie zdał i dzięki Bogu skonczył studia i pracuje w Krakowie, nie musi patrzeć na potrzynania w tych Jaśielskich szkołach ,a korepetycje z matematyki pobierał u pani z poza Jasła i dlatego niezdał teraż to zrozumiałem

wyborca
wyborca
2024 lat temu

do cxz, ty chyba niewierz co piszerz, ty chcialeś z tą panią na studia.to pomylka

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Do rodzić
Strasznie emocjonalnie, aż ortografia szwankuje, nie mówiąc o gramatyce i logice. A tak poza tym, jak to się ma do treści artykułu?

PO
PO
2024 lat temu

jakiś matematyk się odezwał na forum

matka
matka
2024 lat temu

Naprawdę zal jacy potraficie być nieobiektywni ..że jakiś belfer wymaga od ucznia wiedzy na poziomie liceum to należy go odsądzać od czci i wiary?? szkalować ??…mój syn humanista też nie miał lekko z „Violą „jak pieszczotliwie ją nazywali ale wiedział że musi umieć i nie było uproś choć na maturze zdawał rozszerzoną „kobyłę” humanistyczną ale minimum wiedzy matematycznej mieć musiał…TERAZ DZIĘKUJĘ PANI za to choć wtedy byłam wkurzona ..

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@matka
Dziękuję w imieniu wszystkich wymagających nauczycieli. Dla takich uczniów i ich rodziców warto pracować!

PO
PO
2024 lat temu

jak chcecie za darmola pracowc dla takich uczniów to dajcie namiary matematycy, przyjdziemy do was na lekcje…

nieuk
nieuk
2024 lat temu

do matki, to popracuj społecznie dla takich uczniów, naucz ich czegoś, a nie tylko kasa, korepetycje, kasa itd, itp…

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Kochany nieuku! Nick masz najwyraźniej adekwatny, sądząc z tego, co wypisujesz. Akurat ja pracuję społecznie i nauczam. Nie potrafisz nawet ze zrozumieniem przeczytać komentarza, więc w Twoim przypadku nie udałoby się nauczyć nawet za kasę.

wyborca
wyborca
2024 lat temu

do dragoness, o tych wybrykach na Kotlinie, to też najlepiej wiesz

tubylec
tubylec
2024 lat temu

do dragoness, to naucz nas za kasę jak żyć spokojnie na Kotlinie… nauczycielu

dragoness
dragoness
2024 lat temu

A co to ma do tematu artykułu, Drogi wyborco i tubylcu? Chyba się Wam artykuły pomyliły. A tubylcowi dziękuję za komplement, choć pewnie niezamierzony ;-))

PGR
PGR
2024 lat temu

dragness, pilnuj Kotliny bo mogą tam buraki w sadzie wam wyrosnąc ,bo za czasów PGR rosły i to duże

dzielnicowy
dzielnicowy
2024 lat temu

dragness uważaj bo jak wpadnie tam Policja to wam zrobi łomot pójdziecie grzecznie spać do domku …………………………………..i to będzie już nie długo

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Zapraszam serdecznie policję… tylko PIESZO! Straż miejską też zapraszam.

kotlina
kotlina
2024 lat temu

do drogoness idz synku spać bo nie trzeba polici,ani staży i tak ci dupę strzepiemy

Jaslanin
Jaslanin
2024 lat temu

od Pana Górczyka to musicie stanąć przynajmniej na trzy kroki w bok ,bo jeśteśćie z Harklowy to widać i czuć,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pożdrawiam was Harkowliaki ,macie Sepiołów,,,to sobie głosucie na nich

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@kotlina
Najpierw nauka ortografii, potem czytania ze zrozumieniem, na koniec prawidłowego przepisywania, a potem zabieraj się za pisanie komentarzy, misiaczku.

Back to top button
34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x