MiastoWiadomości

Podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Jasiołkę

5 maja 2021 r., na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na budowę mostu przez rzekę Jasiołkę wraz z połączeniem dróg powiatowych Nr 2510R i 2511R. Wykonawcą zadania będzie firma Remost.

To jest bardzo ważny moment w historii powiatu jasielskiego, w historii miasta Jasła. Podpisujemy dzisiaj umowę na nowy ciąg drogowy, który połączy 2 dzielnice miasta – Sobniów i Hankówkę. – Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W nowym ciągu drogowym przez rzekę Jasiołkę firma Remost będzie budować most i powstanie nowy odcinek drogowy o długości prawie 1 km.

Powstanie nowego ciągu drogowego jest niezwykle ważne dla mieszkańców powiatu jasielskiego i miasta Jasła, ponieważ część ruchu z dróg tranzytowych zostanie wyprowadzona na nowy ciąg lokalny. Oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa i odblokowanie zatorów. Zmienia się również geografia ruchu w Jaśle. Odcinek drogi wojewódzkiej nr 992 od ul. Jana z Dukli do ul. Floriańskiej jest już na ukończeniu, więc nastąpi skrócenie ruchu tranzytowego od granicy państwa, czyli od Barwinka, do centralnej Polski poprzez nowy ciąg drogowy. Odczują to zwłaszcza mieszkańcy ul. 3 Maja i ul. Ducala. Zmniejszą się także korki w ciągu ul. Kasprowicza.

Nowy ciąg drogowy zapewni lepszy dostęp do ul. Przemysłowej, do nowo oddanej Komendy Powiatowej Policji, do Szpitala Specjalistycznego, jak również do całego szeregu przedsiębiorstw i zakładów na osiedlu Hankówka.

Przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Robert Snoch podziękował Staroście, Zarządowi i Radzie za realizację kolejnej ważnej inwestycji na terenie naszego powiatu.

Dziękuję Panu Staroście, Zarządowi Powiatu w Jaśle za tą nową inwestycję, która będzie się dokonywać na terenie naszego powiatu. Za pomysł, za montaż finansowy i w tym momencie należy też podziękować Radnym Powiatu Jasielskiego, którzy poparli tą inicjatywę i głosowali za tą inwestycją. – Przewodniczący Rady Powiatu Robert Snoch.

Powiat jasielski posiada pełne zabezpieczenie środków finansowych na przedmiotowe zadanie, które może zostać w 50% dofinansowane z rezerwy budżetu państwa.

Wyrażam nadzieję, że miasto Jasło również wesprze finansowo tą inwestycję. – Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x