Rozmaitości i ciekawostki

Odnawialne źródła energii – zielona alternatywa

Coraz większe zainteresowanie instalacjami fotowoltaicznymi nie dziwi – w końcu mowa jest o nieskończonym źródle energii pochodzącej ze słońca. Koszt instalacji pozyskującej energię z promieniowania słonecznego nawet w przypadku niewielkich systemów może się zwrócić krótko po przeprowadzeniu inwestycji. To skuteczny, ekonomiczny, a przede wszystkim ekologiczny sposób na zmniejszenie kosztów związanych z pozyskaniem energii elektrycznej. Dziś to wyjątkowo ważne, bo szalejąca inflacja oraz szybujące w górę ceny konwencjonalnych źródeł energii mają niekorzystny wpływ na budżety wielu firm, a także gospodarstw domowych. Eneria proponuje w tym przypadku sprawdzone rozwiązania, które pozwolą na osiągnięcie optymalnych efektów, przy możliwie najmniejszych nakładach.

Ile za fotowoltaikę? Jak liczyć koszty?

Przeliczając koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Sama kwota zakupu jest tylko jednym z argumentów w tego typu rozważaniach. Wiele oczywiście zależy od skali przedsięwzięcia, jednak jak wynika z nawet najprostszych obliczeń, już nawet kilka modułów fotowoltaicznych, prawidłowo umieszczonych na dachu budynku mieszkalnego potrafi ograniczyć koszty związane z zużyciem sieciowej energii elektrycznej nawet o 60%. Przykładem niech będzie popularna instalacja fotowoltaiczna generująca 5,5 kW. W takim przypadku, tak zwany prosument, czyli osoba produkująca i oddająca energię do sieci, a więc inwestor decydujący się na panele może liczyć na rachunki za prąd opiewające nawet na 100 zł. W skali roku oszczędności, w zależności oczywiście od rodzaju i mocy instalacji mogą sięgać nawet 2000 zł. Według luźnych szacunków, większość podstawowych systemów pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego powinno spłacić się w ciągu 6 lat od inwestycji. Po sfinansowaniu koszu budowy systemu prosument notuje już realne oszczędności. W dobie rosnących cen za energię konwencjonalną, jest to nie do przecenienia.

Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku oferta Enerii. Firma korzysta z najnowszych, sprawdzonych rozwiązań w dziedzinie fotowoltaiki. W ofercie znajdują się dwa rodzaje modułów fotowoltaicznych, które stosowane są w zależności od zapotrzebowania konkretnego klienta. Specjaliści Enerii, dzięki olbrzymieniu doświadczeniu i wiedzy bezbłędnie dostosowują rodzaj i ilość modułów monokrystalicznych. Realizacja w oparciu o projekt zakładający indywidualny charakter każdej inwestycji sprawia, że z każdej instalacji udaje się pozyskać optymalną ilość energii. Firma przeprowadza także regularny serwis całego systemu. W skład czynności serwisowych wchodzi oczywiście bieżąca kontrola parametrów instalacji oraz stała opieka nad prawidłowością procesu pozyskiwania energii. Dzięki zastosowaniu najlepszych podzespołów, instalacje Enerii charakteryzują się nie tylko doskonałą wydajnością, ale także niezawodnością. Więcej szczegółów dotyczących oferty można znaleźć na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/energia-odnawialna/fotowoltaika/.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x