r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Patriotyczna wieczornica w ZSM Nr 3

W przededniu Święta Niepodległości w auli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle odbyło się widowisko poświęcone drodze Polaków do niepodległości. Było czymś więcej niż tylko typową akademią czy apelem.

Patriotyczna wieczornica w ZSM Nr 3 (fot. M. Wiśniewski )

Historią na żywo, przesiąkniętą miłością do Ojczyzny. Pokazało, że mimo upływu czasu odbiór treści patriotycznych jest dla ogromnej większości dzisiejszej młodzieży równie pozytywny i ważny jak dla młodego pokolenia Polaków, którzy jesienią 1918 roku witali odrodzenie się Rzeczypospolitej.

Patriotyczna wieczornica w ZSM Nr 3 (fot. M. Wiśniewski )

W trakcie tego spektaklu słowa komentarza historycznego przewijały się ze strofami poezji i pieśni patriotycznej oraz wojskowej. Wzruszenie, nostalgia,  zamyślenie i refleksja  przeplatały się z nastrojami radości i uśmiechem. A wszystko w ciekawej scenografii, z wykorzystaniem rekwizytów historycznych i na tle pięknych melodii wojskowych i legionowych.

Program ten został przygotowany i zaprezentowany przez uczniów Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, głównie przez harcerki  i harcerzy 139. DH „Lisy” pod kierunkiem Wiesława Hapa. Część muzyczną opracował Janusz Budziak.

(DH)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
merlin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
merlin
Gość
merlin

straszna nuda w tej szkole. Zrobićie coś fajnego a nie taka stypa

Close
X