r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Przeciw przemocy

W dniu 24 listopada br. rozpoczął się cykl dwudniowych szkoleń poświęcony przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Seminarium skierowane jest przede wszystkim do profesjonalistów, którzy na co dzień mają styczność z osobami uwikłanymi w przemoc.

Wśród osób biorących udział w seminarium znaleźli się: Adam Kmiecik – Starosta Jasielski, Zdzisław Banat – Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Małgorzata Gołaś przedstawiciel Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie, kuratorzy sądowi oraz pracownicy: Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, ośrodków pomocy społecznej z terenu Powiatu Jasielskiego oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaśle.

W opinii Starosty Jasielskiego Adama Kmiecika: „Umiejętność udzielenia efektywnej pomocy osobom dotkniętym przemocą powinna stać się priorytetowym zadaniem różnych instytucji pomocowych.”

Zgodnie z Polską Deklaracją w Sprawie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie: „ Każdy człowiek ma prawo do życia w środowisku rodzinnym wolnym od przemocy, która jest naruszeniem praw i dóbr osobistych”.

Zorganizowanie szkolenia stało się możliwe dzięki współpracy pomiędzy Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, Wojewódzką Komendą Policji w Rzeszowie, a także Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jaśle. Szkolenie ma na celu naświetlenie ważnego problemu społecznego, jakim jest przemoc w rodzinie. Prowadzone jest przez trenerów: Marię Dekret i Romana Szmyda.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x