Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Family Cup”

Już po raz 11w Jaśle odbyły się zawody z cyklu Amatorskich Mistrzostw Polski w pływaniu „FAMILY CUP” 2013. Ogólnopolskim organizatorem tej imprezy jest stowarzyszenie Family Cup. W Jaśle inicjatywę tę przejął Klub Sportowy SPEED Jasło oraz MOSiR Jasło, pod patronatem Urzędu Miasta Jasła. Nasze miasto zostało absolutnym rekordzistą pod względem frekwencji. Wystartowało około 379 zawodników i 20 rodzin, z których najlepszą okazała się rodzina Kuryło z Gorlic.

Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu „Family CUP”

Gościliśmy pływaków z kilkunastu miast Polski, a nawet Słowacji. Najmłodszym uczestnikiem zawodów został 1,5 roczny Jakub Michalski z Jasła a najmłodszą uczestniczką 13 miesięczna Tatiana Ciborowska, także z Jasła. Najstarszą uczestniczką była 70-letnia Maria Mruk z Jasła, a najstarszym uczestnikiem 77-letni Ryszard Sielski z Warszawy – wielokrotny Mistrz Polski Masters i Wicemistrz Świata w Pływaniu. Zostało wręczonych 250 medali, 80 pucharów i 160 dyplomów. Wylosowano wiele nagród indywidualnych oraz głównych rodzinnych, których fundatorami byli: Miasto Jasło, Stowarzyszenie Family Cup, KS SPEED Jasło.

Uczestnicy zawodów zdobyli dla naszego miasta, aż 10 złotych medali, 6 srebrnych oraz 9 brązowych. Wszystkie startujące dzieci otrzymały medale oraz poczęstowane zostały słodyczami i napojami. Panowała świetna familijna atmosfera, ponieważ spędzona sobota „na sportowo” w gronie rodziny i znajomych dała wiele zadowolenia i satysfakcji.

Mamy nadzieję, że impreza ta okazała się wspaniałą zabawą, w której nie wynik a satysfakcja z uczestnictwa jest najważniejsza o czym może świadczyć tak duża frekwencja. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy przyszłoroczne „Family Cup Jasło 2014.”