r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Rozpoczyna się sezon narciarski. Bezpieczeństwo najważniejsze

Z roku na rok na południu Polski można zauważyć coraz to większą liczbę turystów. Większość z urlopowiczów przyjechała, aby cieszyć się świetnie przygotowanymi stokami narciarskim. Przy zabawie an stoku należy jednak pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo na stoku najważniejsze
Bezpieczeństwo na stoku najważniejsze

Rodzinny wyjazd na stok to idealny sposób na spędzanie dnia podczas zimowej aury. Liczba narciarzy zwiększa się na trasach w okresie ferii, to właśnie wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność. Mimo coraz to lepiej przygotowanych tras świadomość polskiego narciarz wciąż jest na tym samym poziomie, a nieumiejętne poruszanie się po stoku może spowodować wiele przykrych zdarzeń.

Dla większości społeczeństwa wyjazdy narciarskie nie są już obciążeniem domowego budżetu. Dlatego coraz to więcej amatorów białego szaleństwa decyduje się właśnie na taką formę spędzania wolnego czasu. Musisz jednak pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się na stoku narciarskim. Prędkość, z jaką zjeżdżasz powinieneś dostosować do swoich umiejętności warunków podłoża, jak i atmosferycznych. Jeżeli chcesz wyprzedzić osobę, możesz to zrobić zarówno po stronie dostokowej, jak i odstokowej (po stronie lewej lub prawej). Manewr przeprowadź tak, aby zostawić osobie wyprzedzanej wystarczająco miejsca do swobodnego ruchu.

Podobnie jak i na drodze tak i na stoku występują znaki drogowe. Wchodząc na trasie automatycznie podpisujesz regulamin i zgadzasz się na przestrzeganie wszystkich punktów w nim zawartych. W Polsce obowiązuje również oznaczanie tras kolorami, przed pierwszym zjazdem powinieneś więc na to zwrócić uwagę. Rozróżniamy cztery takie kolory. Zielony, który jest przeznaczony dla początkujących narciarzy oraz dla rodzin z dziećmi. Trasa niebieska to trasa najbardziej popularna wśród fanów białego szaleństwa. Mają trochę doświadczenia i umiejętności możesz udać się na stok oznaczony kolorem czerwonym. Kolor czarny przeznaczony jest dla narciarzy, którzy nie po raz pierwszy meldują się na stoku i wiedzą, jakie zagrożenie ona ze sobą niesie.

Najważniejszą zasadą na polskich stokach jest brak alkoholu. Pamiętaj, abyś NIGDY, nawet po niewielkiej ilości jeździł po alkoholu. Taka postawa jest skrajnie nieodpowiedzialna i może doprowadzić do wielkiego nieszczęścia.

Jazda na nartach to idealny czas, aby spędzić choć trochę czasu rodzinnym gronie. Pamiętaj jednak aby przestrzegać wyżej wymienionych zasad, aby wymarzona podróż nie skończyła się tragicznie.

SS

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x