Rozmaitości i ciekawostki

„Szlachetna Paczka” w Jaśle

Akcja Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy dla rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa. Organizowana jest już po raz 11- ty przez Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa i ma na celu dotarcie do rodzin, których sytuacja jest naprawdę trudna. Program jest realizowany lokalnie – w każdej miejscowości lider organizuje sztab wolontariuszy, którzy docierają do rodzin potrzebujących, badają ich sytuację i pytają o konkretne potrzeby. Zgromadzone informacje umieszczają w anonimowej, internetowej bazie rodzin, skąd indywidualni darczyńcy mogą wybrać określoną rodzinę ze swojego miasta i przygotować dla niej PACZKĘ, czyli pomoc odpowiadającą na jej konkretne potrzeby.

„Szlachetna Paczka” w Jaśle

Honorowy Patronat nad akcją od wielu lat obejmuje m.in. MEN.Od dwóch lat centrum koordynacji projektu Szlachetna Paczka znajduje się w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle (dawny Zespół Szkół nr 2). W tym roku w rejonie jasielskim działa aż 40 wolontariuszy. Znaczną część tej „super drużyny” (16 osób) stanowią uczniowie z ZSUiS, jest również 2 wolontariuszy z II LO oraz 1 z I LO w Jaśle. Ponadto wśród wolontariuszy są nauczyciele z kilku szkół z powiatu jasielskiego (21 osób), pielęgniarka i studentka.

W sobotę, 19.11.2011r. została otwarta baza danych „Szlachetnej Paczki”. Dla wolontariuszy zaangażowanych w akcję rozpoczął się kolejny etap bardzo intensywnych działań: promocja akcji w środowisku lokalnym, bieżące kontakty z darczyńcami, a także zorganizowanie magazynu na przyjęcie paczek. Bardzo istotne jest też dla wolontariuszy przygotowanie się do spotkania z darczyńcami, którzy są przecież bohaterami tej akcji.

(kliknij, aby powiększyć)

Te, jak również inne zagadnienia związane ze sprawnym przebiegiem akcji w rejonie jasielskim były tematem spotkania operacyjnego wolontariuszy, które odbyło się 21.11.2011r. w siedzibie ZSUiS w Jaśle. Uczestnicy zebrania aktywnie włączyli się
w planowanie i przydział zadań – są bowiem zdeterminowani, by ze swej strony uczynić wszystko, aby „Szlachetna Paczka” w rejonie jasielskim odniosła pełen sukces.

Tylko w 2010 roku Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. W ubiegłym roku w Jaśle pomogliśmy 28 rodzinom, w tym roku pragniemy, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia były wspaniałym przeżyciem dla 42 rodzin z naszego lokalnego środowiska.

Wierzymy, że podobnie jak w ubiegłym roku znajdą się darczyńcy, którzy pomogą rodzinom z Jasła i okolic wygrać drugą połowę życia.
Darczyńco – nie zwlekaj – zostań już dziś bohaterem potrzebującej rodziny!Może to właśnie dzięki Tobie poczuje ona magię świąt Bożego Narodzenia i odnajdzie wiarę w drugiego człowieka.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Chcecie faktycznej poprawy życia najuboższych , czy robicie tylko dobre wrażenie i trochę szumu wokół SIEBIE . Więc pomóżcie się tym najbardziej pokrzywdzonym zorganizować w stowarzyszenie: oni najlepiej znają swoją sytuację, z życia – a nie patrząc z boku , są lepszymi ekonomistami niż wszyscy politycy razem wzięci , gdyż w olbrzymiej większości nie żyją na kredyt, a te skromne środki którymi dysponują muszą tak zagospodarować żeby przeżyć. Zamiast propagandy w tzw.” mediach publicznych” – zajmijcie się na serio takimi sprawami , a problem zniknie…………….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x