r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

W Gminie Kołaczyce powstanie nowoczesna sieć światłowodowa

14 maja została podpisana umowa pomiędzy Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym TELGAM S.A. z Jasła, a władzą wdrażająca programy europejskie na realizację Projektu „Budowa infrastruktury szerokopasmowego Internetu w gminie Kołaczyce „w ramach działania 8.4 „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie „ostatniej mili” osi priorytetowej 8. „Społeczeństwo Informacyjne- zwiększenie innowacyjności gospodarki „ Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

W Gminie Kołaczyce powstanie nowoczesna sieć światłowodowa

Projekt przewiduje, że w miejscowościach Kołaczyce, Nawsie Kołaczyckie i Bieździedza, powstanie sieć światłowodowa, która umożliwi dostęp do m.in. bardzo szybkiego i stabilnego Internetu. W jedną sieć światłowodową połączone zostaną instytucje, domostwa i firmy z terenu gminy Kołaczyce. Całkowita wartość projektu opiewa na 2 758 504 zł z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 1 569 880 zł.

Pierwsi chętni klienci będą przyłączani jeszcze w 2013 r. natomiast harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie projektu w 2015r.  Zarząd spółki TELGAM S.A. przewiduje organizacje spotkań z mieszkańcami poszczególnych miejscowości na których będzie przekonywał do korzyści płynących z technologii światłowodowej i możliwości korzystania w całego spektrum usług tj. bardzo szybkiego i stabilnego internetu światłowodowego, telewizji HD z wyborem blisko 200 kanałów, telefonii cyfrowej i monitoringu.

Spółka podejmuje działania mające na celu rozwój sieci światłowodowych na terenie min. powiatu jasielskiego. Łącznie dzięki inwestycjom TELGAM S.A. ma powstać w najbliższych latach blisko 100 km sieci światłowodowych na terenie zachodniego Podkarpacia.  „Budowa nowoczesnych sieci szerokopasmowych oznacza poprawę konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej tej części województwa podkarpackiego oraz min. daje możliwość walki z bezrobociem poprzez wykorzystanie e-usług.  TELGAM S.A. chce aktywnie uczestniczyć w likwidacji obszarów, gdzie nie ma internetu lub gdzie dostęp do sieci jest kiepskiej jakości” – komentuje Aleksander Stojek Prezes Zarządu TELGAM S.A.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A. z Jasła będzie również pierwszą spółką promującą Jasło na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, dzięki debiutowi na jej alternatywnym rynku NewConnect. Spółka z sukcesem na przełomie roku zakończyła prywatną emisję 3,6 mln szt akcji dzięki czemu pozyskała kapitał na inwestycje.

Aleksander Strojek
Telgam S.A.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x