r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

W Gminie Kołaczyce powstanie nowoczesna sieć światłowodowa

14 maja została podpisana umowa pomiędzy Przedsiębiorstwem Telekomunikacyjnym TELGAM S.A. z Jasła, a władzą wdrażająca programy europejskie na realizację Projektu „Budowa infrastruktury szerokopasmowego Internetu w gminie Kołaczyce „w ramach działania 8.4 „Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie „ostatniej mili” osi priorytetowej 8. „Społeczeństwo Informacyjne- zwiększenie innowacyjności gospodarki „ Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

W Gminie Kołaczyce powstanie nowoczesna sieć światłowodowa

Projekt przewiduje, że w miejscowościach Kołaczyce, Nawsie Kołaczyckie i Bieździedza, powstanie sieć światłowodowa, która umożliwi dostęp do m.in. bardzo szybkiego i stabilnego Internetu. W jedną sieć światłowodową połączone zostaną instytucje, domostwa i firmy z terenu gminy Kołaczyce. Całkowita wartość projektu opiewa na 2 758 504 zł z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 1 569 880 zł.

Pierwsi chętni klienci będą przyłączani jeszcze w 2013 r. natomiast harmonogram inwestycji przewiduje zakończenie projektu w 2015r.  Zarząd spółki TELGAM S.A. przewiduje organizacje spotkań z mieszkańcami poszczególnych miejscowości na których będzie przekonywał do korzyści płynących z technologii światłowodowej i możliwości korzystania w całego spektrum usług tj. bardzo szybkiego i stabilnego internetu światłowodowego, telewizji HD z wyborem blisko 200 kanałów, telefonii cyfrowej i monitoringu.

Spółka podejmuje działania mające na celu rozwój sieci światłowodowych na terenie min. powiatu jasielskiego. Łącznie dzięki inwestycjom TELGAM S.A. ma powstać w najbliższych latach blisko 100 km sieci światłowodowych na terenie zachodniego Podkarpacia.  „Budowa nowoczesnych sieci szerokopasmowych oznacza poprawę konkurencyjności i atrakcyjności inwestycyjnej tej części województwa podkarpackiego oraz min. daje możliwość walki z bezrobociem poprzez wykorzystanie e-usług.  TELGAM S.A. chce aktywnie uczestniczyć w likwidacji obszarów, gdzie nie ma internetu lub gdzie dostęp do sieci jest kiepskiej jakości” – komentuje Aleksander Stojek Prezes Zarządu TELGAM S.A.

Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A. z Jasła będzie również pierwszą spółką promującą Jasło na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, dzięki debiutowi na jej alternatywnym rynku NewConnect. Spółka z sukcesem na przełomie roku zakończyła prywatną emisję 3,6 mln szt akcji dzięki czemu pozyskała kapitał na inwestycje.

Aleksander Strojek
Telgam S.A.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close
X