Rozmaitości i ciekawostki

Wiceminister finansów proponuje przedsiębiorcom przebranżowienie!

Twoja firma wpadła w kłopoty w czasach obostrzeń wywołanych pandemią Covid-19. Wiceminister finansów, ma złotą radę dla przedsiębiorców i dla pracowników. Wiceminister wskazał na możliwość przebranżowienie. Założenia są takie, aby nowa forma działalności gospodarczej, po przebranżowieniu, dawała możliwość rozwoju i zarabiania.

Wiceminister finansów proponuje przedsiębiorcom przebranżowienie!

Jednym instrumentów ma pomoc finansowa, aby dopasować się do obecnych okoliczności i tym samym utrzymać miejsca pracy, Polski Funduszu Rozwoju na początku przyszłego roku chce włączyć nową tarczę antykryzysową, a na dostosowanie firmy do potrzeb rynku, przedsiębiorca będzie mógł dostać 40 tys. zł.

Należy zwrócić uwagę że to są tylko zalecenia, a obietnice pomocy finansowej są tylko zapowiedzią. Czy pomoc finansowa w takim rozmiarze zostanie wdrożona w życie, zależy od wielu zmiennych. Po słowach wiceministra wielu przedsiębiorców wyraziło swoje niezadowolenie, co wywołało falę komentarzy. Trudno się dziwić głosom nieprzychylności, przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, jak można planować biznes w tak trudnym i niepewnym czasie, i porzucić to co budowało się latami m.in. angażując czas, energię i oszczędności życia.

Dobre informacje płyną z zachodu z amerykańskiego koncernu Pfizer. Jest skuteczna szczepionka przeciwko Covid-19 (skuteczność w 90 procentach), na tą wiadomość pozytywnie zareagowała Polska giełda, a Polski złoty zaczął się umacniać do innych walut. Co to oznacza dla Polskiej gospodarki i dla Polskich przedsiębiorców? Jak na razie daje to nadzieję, lecz poza tym nic się nie zmienia, zanim szczepionka dotrze do Polski minie jeszcze kilka długich miesięcy. Wiele firm do tego czasu może nie przetrwać, a zwolnieni pracownicy będą musieli się przebranżowić i zdobyć nową pracę nie zawsze w swoim zawodzie.

Największymi zwolnieniami jest zagrożona branża turystyczna, hotelarska, gastronomiczna, eventowa, wystawiennicza. Co może zrobić osoba która straciła pracę? Szukać pracy dopasowując swoje umiejętności i predyspozycje do nowego stanowiska pracy. Konieczna jest nowa wersja CV kandydata. Aby zwiększyć szanse, CV powinno być odpowiedzią na konkretne stanowisko pracy. Wybierając dedykowany CV wzór na otokariera.pl można przygotować mocne CV które wyróżni się na tle innych aplikacji.

Jak już chcemy się przebranżowić warto wybrać stanowisko pracy które pozwoli nam rozwijać się zawodowo w przyszłości awansować co pozwoli poprawić status życiowy, dodatkowo objęte stanowisko pracy nie będzie zagrożone kolejnym lockdownem, czy np. zagrożone zastąpieniem pracownika przez maszynę.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x