Piknik ze stulatkiem. Czarni Jasło – Polonia Bytom 4:1 (foto)

Piknik ze stulatkiem zakończył obchody 100-lecia istnienia klubu piłkarskiego JKS Gamrat Czarni 1910 Jasło.

Drugi dzień obchodów rozpoczął mini turniej piłkarski, w którym udział wzięli oldboje Czarnych Jasło, Sandecji Nowy Sącz i Wisłoki Dębica. Dla nabywców pierwszych 500 biletów organizatorzy przewidzieli upominek – niespodziankę ufundowaną przez sponsorów drużyny. Na najmłodszych kibiców czekało szereg atrakcji.

Główne sportowe „danie” rozpoczęło się o godzinie 17.00, kiedy to obchodzący jubileusz 100-lecia istnienia Czarni Jasło zmierzyli się z występującą na co dzień w rozgrywkach ekstraklasy Polonią Bytom.

Pomimo dużej różnicy klas pomiędzy obydwoma zespołami w pierwszych piętnastu minutach nie widać było przewagi żadnego z zespołów. W dwudziestej pierwszej Tomasz Warzocha bezpośrednio z rzutu wolnego pokonuje bramkarza gości (1:0). W trzydziestej trzeciej minucie Świerczoka pokonuje golkipera Czarnych (1:1). Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę, bramkę z kontr ataku zdobywa Robert Szalony (2:1).

Osiem minut po rozpoczęciu drugiej połowy świeżo wprowadzony na murawę Kukowski podaje piłkę do Szalonego, który lobem pokonuje Chomiuka (3:1). W sześćdziesiątej szóstej minucie w polu karnym Bytomian upada jeden z zawodników Czarnych – sędzia dyktuje rzut karny, którego wykorzystać nie potrafi Kukowski. Kilka minut później do bramki Chomiuka trafia Pokrywka (4:1).

Podczas spotkania kibice Czarnych dla uświetnienia meczu odpalili około stu rac.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji naszych reporterów z tego wydarzenia.