r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Wysłaliśmy już prawie 100 SMS-ów

Blisko tysiąc kierowców korzysta już z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego na Podkarpaciu. Za pomocą krótkiej wiadomości SMS podkarpacka Policja informuje o utrudnieniach na najważniejszych drogach województwa, dzięki czemu kierowcy mogą wcześniej wybrać inną trasę podróży.

Wysłaliśmy już prawie 100 SMS-ów

W ubiegłym roku podkarpacka Policja rozesłała 95 wiadomości SMS, w których informowała kierowców o zablokowanych drogach, utrudnieniach w ruchu i objazdach. Policjanci informowali o drogowych utrudnieniach związanych nie tylko z wypadkami, ale również z podtopieniami czy remontami dróg. Obecnie z Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego korzysta 940 osób, które zarejestrowały się na stronie internetowej podkarpackiej Policji wypełniając formularz dostępny w specjalnej zakładce. Dzięki temu otrzymują użyteczne informacje o utrudnieniach na drogach Podkarpacia.

Głównym zadaniem Policyjnego Systemu Powiadamiania Alarmowego jest szybkie dotarcie do kierowców z informacją o utrudnieniach na tych drogach województwa Podkarpackiego, na których natężenie ruchu jest największe. Jest to możliwe dzięki przesłaniu krótkiej wiadomości tekstowej SMS. Taka wiadomość zawiera niezbędne informacje: miejscowość, w której kierowcy napotkają utrudnienia, numer drogi lub najbliższe większe miejscowości, rodzaj utrudnień, przewidywany czas ich zakończenia oraz wyznaczone objazdy.
Do korzystania z systemu niezbędna jest rejestracja na stronie internetowej podkarpackiej Policji – formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj. Zgłoszenie jest aktywne przez okres 6 miesięcy od daty rejestracji. W każdej chwili można zrezygnować z otrzymywania informacji, wystarczy się wyrejestrować z systemu wypełniając formularz na tej samej stronie.
KWP Rzeszów
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x