Judo i karateSport

20-lecie judo w Jaśle. W sobotę III Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo

Już po raz trzeci, UKS „ASW – Judo Jasło” jest organizatorem Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła w Judo. Bardzo popularne w ostatnich latach sztuki walki są promowane w naszym mieście przez braci Czarneckich – Przemysława i Michała.

 alt=
Od lewej: Przemysław Czarnecki, Michał Czarnecki - trenerzy judo w Jaśle

Inicjatywa utworzenia w Jaśle sekcji judo zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych, inicjatorem propagowania tej dziedziny sportu w naszym mieście był Tadeusz Baniak, obecny dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. – Dyrektor Baniak sprowadził do Jasła trenera Bobalę, u którego, zarówno ja, jak i mój brat Michał oraz wielu utytułowanych zawodników trenowało. Pod opieką trenera Bobali zdobywaliśmy pierwsze medale i osiągaliśmy sukcesy – mówi Przemysław Czarnecki, trener judo w Jaśle.

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Z biegiem czasu, pierwszy trener judo w Jaśle, zaprzestał trenowania młodych adeptów judo w naszym mieście. Wówczas pałeczkę przejął Przemysław Czarnecki, a kilka lat później do propagowania sportów walki dołączył także jego brat Michał.

Organizowane już po raz trzeci zawody, w tym roku będą wyjątkowe. Gdyż w tym roku przypada 20-lecie istnienia judo w Jaśle. Zawody każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem krajowych klubów, ale także pojawiają się na nich przedstawiciele zagranicznych klubów. – W tym roku mamy zapewnienie, że wystąpią reprezentacji ze Słowacji, Ukrainy, Czech oraz Rumunii – zapewnia Przemysław Czarnecki.

 alt=
Plakat promujący sobotnie III Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo

Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych zawodników. Na macie zobaczyć będzie można młodych judoków, ale także starszych amatorów tego sportu. – Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chętnych do przybycia na sobotnie zawody oraz wsparcia naszych sportowców – kończy Czarnecki.

III Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo, odbędą się w najbliższą sobotę (9 marca) na Sali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Początek zmagań judoków zaplanowany jest na godzinę dziewiątą.

Patronat medialny nad zawodami sprawuje między innymi Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x