r e k l a m a
Judo i karateSport

20-lecie judo w Jaśle. W sobotę III Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo

Już po raz trzeci, UKS „ASW – Judo Jasło” jest organizatorem Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła w Judo. Bardzo popularne w ostatnich latach sztuki walki są promowane w naszym mieście przez braci Czarneckich – Przemysława i Michała.

 alt=
Od lewej: Przemysław Czarnecki, Michał Czarnecki - trenerzy judo w Jaśle

Inicjatywa utworzenia w Jaśle sekcji judo zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych, inicjatorem propagowania tej dziedziny sportu w naszym mieście był Tadeusz Baniak, obecny dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. – Dyrektor Baniak sprowadził do Jasła trenera Bobalę, u którego, zarówno ja, jak i mój brat Michał oraz wielu utytułowanych zawodników trenowało. Pod opieką trenera Bobali zdobywaliśmy pierwsze medale i osiągaliśmy sukcesy – mówi Przemysław Czarnecki, trener judo w Jaśle.

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Z biegiem czasu, pierwszy trener judo w Jaśle, zaprzestał trenowania młodych adeptów judo w naszym mieście. Wówczas pałeczkę przejął Przemysław Czarnecki, a kilka lat później do propagowania sportów walki dołączył także jego brat Michał.

Organizowane już po raz trzeci zawody, w tym roku będą wyjątkowe. Gdyż w tym roku przypada 20-lecie istnienia judo w Jaśle. Zawody każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem krajowych klubów, ale także pojawiają się na nich przedstawiciele zagranicznych klubów. – W tym roku mamy zapewnienie, że wystąpią reprezentacji ze Słowacji, Ukrainy, Czech oraz Rumunii – zapewnia Przemysław Czarnecki.

 alt=
Plakat promujący sobotnie III Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo

Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych zawodników. Na macie zobaczyć będzie można młodych judoków, ale także starszych amatorów tego sportu. – Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chętnych do przybycia na sobotnie zawody oraz wsparcia naszych sportowców – kończy Czarnecki.

III Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo, odbędą się w najbliższą sobotę (9 marca) na Sali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Początek zmagań judoków zaplanowany jest na godzinę dziewiątą.

Patronat medialny nad zawodami sprawuje między innymi Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close
X