Cosmos Nowotaniec na kolanach. Fatalne błędy bramkarza (foto, TV)

Kolejne cenne zwycięstwo Czarnych Jasło. Tym razem jaślanie zmierzyli się z Cosmosem Nowotaniec, który jest tegorocznym beniaminkiem. Nie ma wątpliwości co do tego, że w zdobyciu pierwszych czterech bramek dla jaślan, pomógł bramkarz gości.

Cosmos Nowotaniec na kolanach. Fatalne błędy bramkarza(fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pierwsza bramka dla jasielskiego zespołu padła już w szóstej minucie po strzale w dolny róg bramki przez niedawno pozyskanego Cempe. Dziesięć minut później Adamski zderzył się ze swoim bramkarzem i piłka po jego nodze powędrowała do bramki (2:0). W 26. minucie Łukasz Bieniasz dostał się do piłki, którą prowadził aż do pola karnego, kiedy to bramkarz gości podstawił mu nogę – ten upadł. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał bramkostrzelny ostatnimi czasy Sławomir Kwiek (3:0). Jednak Bieniasz nie dał za wygraną i już dwie minuty później oddał kolejny strzał do bramki Rabickiego. Piłka powędrowała tuż pod jęgo rękoma (4:0).
Trener gości zdecydował się zmienić bramkarza. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy do piłki dostał się Cempa, który posłał piłkę w lewy dolny róg bramki (5:0)

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony, po zamieszaniu podbramkowym, honorową bramkę dla gości zdobył Laskowski (5:1). Widać było znaczną przewagę gości, który zaczęli tworzyć składne akcje, jednak brakowało ostatniego dogrania. Zwycięstwo dla Czarnych przypieczętował z rzutu karnego ponownie Sławomir Kwiek (6:1).

– Jestem zadowolony z dzisiejszej gry oraz postawy naszych zawodników. Bardzo cieszy fakt, że zdobywamy kolejne punkty w ligowej karuzeli. – Mówił Portalowi Jaslonet.pl, Robert Hap, trener Czarnych Jasło

Czarni: Kwiek – Setlak (68′ Dziedzic), Bernacki, Maczuga, Matysik – Wardęga, Chrząszcz (62′ Madejczyk), Kukowski (62′ Dziobek), Cempa (76′ Warchoł), Brągiel – Bieniasz (86′ Żuraw).

Cosmos: Rabicki (30′ Janiec) – Szałankiewicz (30′ Królicki), Gazda, Majka, Adamski – Gołda (46′ Spaliński), Łoch, Jęczkowski (76′ Biesiada), Armata – Badowicz, Laskowski (62′ Szatkowski).