Piłka nożnaSport

Crasnovia na fotelu lidera. Strata punktów w Leżajsku

Drugą przegraną w sezonie zaliczył na swoje konto zespół Czarnych Jasło, który od czerech spotkań nie miał sobie równych. Tym samym podpieczni Roberta Hapa spadli na trzecią lokatę, a na fotelu lidera zasiadła Crasnovia Krasne.

Crasnovia na fotelu lidera. Strata punktów w Leżajsku (fot. archiwum Jaslonet.pl, Przemysław Janas)

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla drużyny gości, kiedy to bramkę na prowadzenie w trzeciej minucie zdobył Dawid Cempa. Pierwsze dwa kwadranse gra układała się pod dyktando jaślan, aż do trzydziestej drugiej minuty, kiedy to bramkę na remis zdobył Wiktor Kossak po dobitce z rzutu wolnego. Jaślanie do szatni musieli schodzić z jednobramkową stratą do rywali.

W drugiej połowie gra wyglądała zdecydowanie agresywniej z obu stron. Niestety w 76. minucie z rzutu wolnego bramkę dla gospodarzy zdobył Bogusław Siermięga. W tej sytuacji Sławomir Kwiek był bezradny i musiał wyjmować piłkę ze swojej siatki. Pomimo wielu prób uratowania wyniku i wywiezienia do Jasła chociażby jednego punkta wszystko zakończyło się fiaskiem. Ostatecznie „Piwosze” pokonali jaślan 3:1.

W najbliższej kolejce podopieczni Roberta Hapa rozegrają „mecz przyjaźni” z Orłem Przeworsk.