Piłka nożnaSport

Drugie miejsce „Szóstki” rocznik 2000 w Tarnowie

W dniu 10 lutego 2013 r. zespół UKS 6 Jasło rocznik 2000 wziął udział w „VII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików im. Antoniego Barwińskiego”, w którym udział wzięło 12 drużyn.

Drugie miejsce „Szóstki” rocznik 2000 w Tarnowie

W fazie eliminacyjnej zespoły podzielone zostały na trzy grupy, po czym rozegrano mecz „każdy z każdym”, a zespół „SZÓSTKI” uzyskał następujące wyniki:

UKS 6 Jasło – RESOVIA Rzeszów 1-0 (bramka Norbert Sajdak)
UKS 6 Jasło – KORONA Kielce 1-1 (bramka Kamil Piątkowski)
UKS 6 Jasło – MOSiR Bochnia 1-1 (bramka Patryk Korneusz)

Z dorobkiem 5 pkt zajął II miejsce, tuż za zespołem MOSiR Bochnia, który także uzyskał taką samą ilość punktów, ale miał o jedną bramkę strzeloną więcej – obydwa te zespoły awansowały do fazy półfinałowej walcząc o miejsca 1-6.

W fazie półfinałowej zespół UKS 6 Jasło spotkał się ze zwycięzcami pozostałych dwóch grup eliminacyjnych tj. TARNOVIĄ Tarnów i IGLOOPOLEM Dębica. I tu zdarzyło się coś, czego nikt się nie spodziewał… W pierwszym meczu „SZÓSTKA” pokonała gospodarzy turnieju TARNOVIĘ Tarnów 1-0 po przepięknej akcji zespołowej rozegranej „z pierwszej piłki” i strzale do pustej bramki przez Norberta Sajdaka. W drugim meczu TARNOVIA Tarnów pokonała IGLOOPOL Dębica także 1-0, co oznaczało, że do zajęcia pierwszego miejsca w grupie zespołowi UKS 6 Jasło wystarczał remis z zespołem IGLOOPOLU Dębica.

Spotkania pomiędzy tymi zespołami zawsze stały na wysokim poziomie i wywoływały dodatkowe emocje. Nie inaczej było i tym razem. W mecz lepiej weszli zawodnicy „SZÓSTKI”, którzy nie zamierzali bronić remisu tylko przez cały czas groźnie atakowali rywali, jednak pomimo stwarzanych sytuacji bramkowych razili nieskutecznością, która została ukarana stratą bramki po jedynym celnym strzałem w meczu oddanym przez zawodników IGLOOPOLU Dębica.

Porażka 0-1 oznaczała, że wszystkie trzy zespoły zgromadziły po 3 punkty i miały identyczny stosunek bramek 1-1 co oznaczało, że o zajęciu poszczególnych miejsc decydować miały rzuty karne pomiędzy tymi drużynami. Przed ich wykonaniem ustalono, że każdy zespól strzela po 3 rzuty karne, a gole traktowane będą tak jak w meczu tj. drużyna, która strzeli więcej otrzyma 3 pkt, mniej 0pkt, przy równej ilości po 1pkt. To, co wydarzyło się później zadziwiło całą zgromadzoną publiczność i było tematem wielu rozmów.
W pierwszej serii „SZÓSTKA” pokonała TARNOVIĘ 2-1 po bramkach Mateusza Cyntlera i Kamila Piątkowskiego, następnie TARNOVIA wygrała z IGLOOPOLEM 1-0 i znów o wszystkim miał zadecydować ostatni pojedynek UKS 6 Jasło-IGLOOPOL, który zakończył się zwycięstwem zespołu z Dębicy 3-2 (bramki Mateusz Cyntler i Kamil Piątkowski) co spowodowało, że trzy zespoły miały identyczną liczbę 3pkt, a o zajętym miejscu zdecydowała większa liczna zdobytych bramek, gdyż wszystkie drużyny miały taki sam stosunek bramek strzelonych do straconych. Tu najlepszy okazał się zespół „SZÓSTKI”, drugie miejsce zajął IGLOOPOL, a trzecie TARNOVIA.
W meczu finałowym „SZÓSTKA” spotkała się z zespołem MOSiR Bochnia i było to już drugie spotkanie tych zespołów w turnieju. Spotkanie to było godne finału, obydwa zespoły zaprezentowały w nim wysoki poziom sportowy poparty dużą ambicją i zaangażowaniem.

Lepsi okazali się zawodnicy z Bochni, którzy po zdobyciu gola umiejętnie zabezpieczyli dostęp do swojej bramki uniemożliwiając zawodnikom „SZÓSTKI” wyrównanie wyniku spotkania.

Zespół UKS 6 Jasło wystąpił w składzie: Grzegorz Żytniak i Paweł Kiszka (bramkarze), Szymon Blezień, Mateusz Cyntler, Daniel Cyran, Gabriel Gierlasiński, Patryk Korneusz, Bartosz Niklewicz, Kamil Piątkowski, Norbert Sajdak, Kacper Szura (zawodnicy z pola).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dla których był to ostatni turniej halowy w barwach UKS 6 Jasło oraz trenerowi Pawłowi Kasprzykowi za prowadzenie zespołu.

Podziękowania składamy także rodzicom, którzy zabezpieczyli transport oraz dopingowali zawodników w czasie turnieju.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kola
kola
2024 lat temu

brawo szóstka jeszcze została wam liga do wygrania

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x