Sport

Dyrektor Baniak o otwarciu lodowiska: „Potrzebujemy kilku mroźnych dni”

Zimna zbliża się do nas wielkimi krokami, a co za tym idzie, wkrótce zacznie funkcjonować jasielskie sztuczne lodowisko zlokalizowane przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jaśle. Jak poinformował nas dyrektor Baniak, obiekt zostanie uruchomiony, gdy tylko pojawią się ujemne temperatury.

Lodowisko w Jaśle (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Od stycznia 2010 roku w Jaśle funkcjonuje sztuczne lodowisko, które zastąpiło poprzednie mające ponad trzydzieści lat, a jego głównym problemem było to, że mogło ono funkcjonować w temperaturze sięgającej minus piętnastu stopni.

– Lodowisko jest już przygotowane, my także, ale nasze plany otwarcia lodowiska krzyżuje wciąż dodatnia temperatura. Wystarczy 3-4 dni, w których wystąpi niższa temperatura, byle rozpocząć zalewanie, gdy rurki z glikolem zostaną oblodzone, z dalszym utrzymaniem lodu nie ma problemu – mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Dyrektor dodaje również, że trwająca w hali modernizacja została tak rozplanowana, aby nie utrudniała korzystania z zaplecza lodowiska oraz sanitariatów.

O planowanej dacie otwarcia lodowiska będziemy informować na bieżąco.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
molearski
molearski
2024 lat temu

jeździłby ♥

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x