r e k l a m a
Judo i karateSportWażne wydarzenia

Egzamin mistrzowski z udziałem karateków z klubu Jissen

W dniach 26-27 maja w Krakowie odbyło się międzynarodowe seminarium szkoleniowo kwalifikacyjne z udziałem wielkiego mistrza Soshu Shigeru Oyamy 10 Dan. Głównym celem wizyty Shigeru Oyamy mieszkającego na stałe w Nowym Jorku było przeprowadzenie egzaminu mistrzowskiego na stopnie 1,2,3 i 4 Dan.

Egzamin mistrzowski z udziałem karateków z klubu Jissen

W dwudniowym zjeździe wzięło udział ponad 100 karateków z Polski, Rosji, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Estonii, Azerbejdżanu i Indii. W mityingu udział wzięli również karatecy z klubu Jissen: Krzysztof Mrozek, Piotr Jamróg, Kamil Karp i Dawid Wnęk. Czwórka naszych karateków uczestniczyła w egzaminie na czarne pasy, który przeprowadzony został przez samego Soshu Oyamę 10 Dan największego z żyjących mistrzów kontaktowego karate, twórcę stylu Oyama.

Jissen Team(kliknij aby powiększyć)

Egzamin mistrzowski składał się z dwóch części. Pierwsza część techniczna trwała ok. 3 godzin, podczas których egzaminowani prezentowali 21 form kata, pojedyncze techniki ręczne i nożne oraz ich kombinacje. Po przejściu przez część techniczną nasi karatecy przystąpili do części praktycznej egzaminu, która składała się z 15 dwuminutowych walk toczonych bez przerwy, każda z innym wypoczętym sparingpartnerem. Cała czwórka pomyślnie przeszła przez tą niewątpliwie bardzo trudną próbę.

Na stopnie mistrzowskie 1 Dan karateków nominował sam Soshu Shigeru Oyama. Pomyslne przejście przez ten najtrudniejszy egzamin było ukoronowaniem długoletniej ciężkiej pracy zarówno istruktorów, jak i zawodników. Podkreślić należy, że zawodnicy Kamil Karp i Dawid Wnęk są jednymi z najlepszych fighterów w Polsce. Kamil i Dawid są wielokrotnymi medalistami turniejów rangi interkontynentalnej, międzynarodowej oraz ogólnopolskiej w Oyama i Kyokushin Karate.

Kamil Karp jest dwukrotnym medalistą mistrzostw Polski, a Dawid Wnęk medalistą Otwartych Mistrzostw Austrii. Obydwaj karatecy stawali również na podium Pucharu Polski Oyama Karate. Zarówno osiągnięcia sportowe jak i uzyskanie stopnia mistrzowskiego jest ogromnym sukcesem nie tylko zawodników, ale i ich trenera Krzysztofa Mrozka.

Egzamin mistrzowski poprzedziło seminarium szkoleniowe, podczas którego Shigeru Oyama przeprowadził szkolenie z zakresu form kata Kanku Dai oraz Taizan z użyciem pałki tonfa.”

Jissen Team

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x