Sport

Finał wojewódzki w szkolnej lidze LA dziewcząt i chłopców

28.05.2014r w Rzeszowie odbył się finał wojewódzki Szkolnej Ligi La rozgrywany w ramach Licealiady. W finale tym wystartowały najlepsze drużyny szkolne, które w jesiennych rozgrywkach uplasowały się na miejscach od 1 – 20.

Finału wojewódzkiego w szkolnej lidze LA dziewcząt i chłopców

Wśród 20 zespołów nie zabrakło również żeńskiej i męskiej drużyny z Zespołu Szkół w Trzcinicy. Najlepiej zaprezentowała się drużyna dziewcząt, która była bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce. Chłopcy po zaciętej rywalizacji wywalczyli III miejsce.

Finału wojewódzkiego w szkolnej lidze LA dziewcząt i chłopców

Przed finałem krajowym obydwie drużyny czeka mnóstwo wytężonej pracy i treningów pod okiem doświadczonych trenerów: Tomasza Wojtasa, Tomasza Sochy i Agnieszki Bednarkiewicz. – Formę sportową zawdzięczamy licznym obozom, które sponsoruje nam szkoła. Dzięki codziennej, ciężkiej pracy zajmujemy zwykle wysokie miejsca, z czego jesteśmy bardzo dumni. Pierwsze miejsce w województwie to duże osiągnięcie – mówi, zapytana o przepis na sukces Patrycja z klasy I Liceum Sportowego.

Finału wojewódzkiego w szkolnej lidze LA dziewcząt i chłopców

Dobre zaplecze sportowe, ciągłość treningów w gimnazjum liceum oraz stypendia dla najlepszych sportowców fundowane przez Stowarzyszenie prowadzące szkołę dają doskonałe efekty.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni , że mamy szansę trenować w naprawdę dobrych warunkach. Mamy krytą bieżnię, dwa stadiony, siłownię, kort i trenerów, którzy dają nam nie tylko pomoc w postaci wskazówek i wiedzy, jaką posiadają, ale też wspierają nas przy niepowodzeniach – mówi Wioleta Dąbrowska z klasy I LOa ( Mistrzyni Polski w skoku w dal) Mamy nadzieję, że po jesiennych, ogólnopolskich zmaganiach lekkoatletycznych liczba stypendystów i medali w Trzcinicy jeszcze wzrośnie.

Zespół Szkół w Trzcinicy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sandra
sandra
2024 lat temu

Chodziłam do Trzcinicy do Gimnazjum sportowego semestr.Odradzam!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x