Sport

Młodzi sportowcy wyróżnieni

Czterech młodych zawodników otrzymało z rąk wójta gminy Jasło nagrody finansowe za osiągnięcia na niwie sportu.

Gmina wyróżniła młodych sportowców (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Są to nagrody przydzielane przez Radę Gminy sportowcom, którzy osiągają wyniki na poziomie krajowym i międzynarodowym – mówi Stanisław Pankiewicz wójt gminy Jasło.

Trzy wyróżnienia trafiły do lekkoatletów z Uczniowskiego Klubu Sportowego Technik Trzcinica. Gmina doceniła osiągnięcia Natalii Wolskiej w skoku w dal i w trójskoku. Na swoim koncie ma wiele medali na zawodach ogólnopolskich, a w tym roku zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski juniorów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów – Spała 2010.

Dyplom uznania i nagrodę finansową otrzymał Bartosz Gorczyca, który zwyciężał w biegach długich rozgrywanych na stadionach, hali i w biegach ulicznych. W tym roku Bartosz zdobył podwójny złoty medal w biegach na 2000 m z przeszkodami oraz 3000 m, rozgrywanych podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu. Jest również tegorocznym brązowym medalistą w biegu na 3000 m. z przeszkodami na Mistrzostwach Juniorów w Białymstoku.

Gmina wyróżniła młodych sportowców (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Nagrody dla sportowców są przyznawane po raz trzeci. Drugi raz z rzędu nagrody otrzymała Wioleta Brągiel, multimedalistka w biegach sprinterskich na 100 i 200 metrów. Wychowanka Technika Trzcinica na swoim koncie złote medale na prestiżowych imprezach – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, Mistrzostwa Polski w Zamościu. Ma także medale w sztafecie. Jest również wicemistrzynią Polski juniorek w biegach na 60 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów – Spała 2010.

Ostatnim wyróżnionym jest siatkarz Dawid Dryja, uczeń Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego – Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związki Piłki Siatkowej. Dawid był reprezentantem Polski kadetów, grał na Mistrzostwach Europy w Holandii i Mistrzostwach Świata we Włoszech.

Gmina wyróżniła młodych sportowców (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Z kadrą juniorów wywalczył w Czarnogórze awans do Mistrzostw Europy juniorów. Jego gra została dostrzeżona i na przełomie sierpnia i września tego roku trener Grzegorz Ryś dał mu miejsce w kadrze na Mistrzostwach Europy.

Podobnie jak Wioleta Brągiel, Dawid po raz drugi został wyróżniony przez gminę Jasło.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joł
joł
2024 lat temu

a ile dostali ??

jo
jo
2024 lat temu

Kowalczyk,Ty tak na poważnie ten „Biały Stok”

no name
no name
2024 lat temu

„w Białym Stoku” ???
autorowi zyczymy korepetycji z jezyka polskiego.

a mlodym sportowcom bardzo szczere gratulacje.
Dawid grac przeciwko Tobie to jest cos 🙂
Pozdro

...
...
2024 lat temu

Brawo Wiola tak trzymaj:D

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x