SiatkówkaSport

Honorowy patronat burmistrza służy siatkarzom MKS „MOSiR” Jasło

Miniona sobota i niedziela to kolejne udane występy jasielskich siatkarzy. Jako pierwsi wystąpili na swoim terenie kadeci, podopieczni trenera Jerzego Łaby.

Kolejne zwycięstwa siatkarzy MKS MOSiR Jasło (fot. Arkadiusz Juryś)

Gościli drużynę KS „Błękitni” Ropczyce, jednak nie okazali się wyjątkowo gościnni, pokonując rywali w stosunku 3:0 w setach (14, 22, 23). Zespół wystąpił w składzie: Wiliński O., Owsiak G., Hołodniak P., Zając B., Procanin J., Łaba J., Źrebiec D. (libero), Pomarański M. i Polar M.

Po południu trzecioligowcy rozegrali swój mecz na trudnym terenie w Racławówce. Drużyna złożona z byłych ligowców Resovii Rzeszów okazała się za mocna w tym dniu dla jaślan, którzy ulegli przeciwnikom w stosunku 3:1. Zespół jasielski pod wodzą trenera Bartosza Kilara wystąpił w składzie: Kumor M., Pawlik B., Gliwa M., Nikiel P., Michalec M., Dedo Br., Waśko K., Gwóźdź P., Kmiecik D. , Szydło K.

W niedzielny poranek juniorzy Miejskiego Klubu Sportowego „MOSiR” Jasło pokonali swoich rówieśników z Krosna po ciężkim pięciosetowym boju 3:2. W trakcie meczu doszło do komicznej sytuacji, do której przyznał się trener Bartosz Kilar, polegającej na błędnym ustawieniu zawodników w czwartym secie, który z tego powodu juniorzy przegrali. Jednak piąty set, po korekcie ustawienia, należał zdecydowanie do jaślan, którzy wygrali cały mecz 3:2. Skład drużyny: Źrebiec D., Pawlik B., Rogaczewski M., Hołodniak T., Michalec M., Waśko K., Ryzner Sz., Procanin J.

Również w niedzielę młodzicy MKS „MOSIR” Jasło występujący w składzie: Mikrut P., Turek T., Sokołowski J., Skicki S., Adam A., Bochniewicz M., Wierzbicki P., Nowak T., Dryja N., Czeluśniak K., Błażejowski H. rozegrali dwa bardzo dobre spotkania w Strzyżowie. W pierwszym spotkaniu grali z zespołem TKS Żagiel Radymno, który rozbili 2:0 w setach do 10 i 7. W drugim meczu zmierzyli się z ekipą SSPS PBS Czarni Oleszyce, którą pokonali 2:1 w setach do 23,-17,6.