Piłka nożnaSport

I miejsce rocznika 2002 w „Pszczółka CUP V” w Lublinie

W dniach 1-2 luty drużyna Szóstki Jasło rocznik 2002 wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju „Pszczółka Cup V” rozgrywanym w Lublinie. Organizatorem turnieju był klub BKS Lublin. W zawodach wzięło udział 14 drużyn.

I miejsce rocznika 2002 w "Pszczółka CUP V" w Lublinie

Obsada turnieju została podzielona na dwie grupy. Nasz zespół w fazie grupowej wygrał wszystkie mecze i był jedyną drużyną która zgromadziła komplet punktów. Z dorobkiem 18 punktów wygrywamy grupę. W tej fazie nasz zespół rozegrał świetne mecze, w których od początku do końca kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Jedynie spotkanie z drużyną Agape Białołęka był meczem wyrównanym, w którym musieliśmy „gonić” wynik, ponieważ pierwsi straciliśmy bramkę. Nieustępliwość i zaangażowanie całej drużyny, przełożyła się jednak na końcowy sukces i wygraną w spotkaniu.

Awansujemy do ćwierćfinału, gdzie gramy z drużyną Hetmana Zamość. Mecz z wyraźną przewagą Szóstki. Rozważna gra w obronie i skuteczność w ataku pozwoliła na spokojne kontrolowanie przebiegu spotkania. Hetman oddał jeden strzał na bramkę. Wygrywamy 4-0 i gramy w półfinale.
Półfinał to pojedynek z grupowym rywalem Motorem Lublin II.

Chłopcy źle weszli w ten mecz. Kilka niecelnych podań i błąd w obronie daje prowadzenie drużynie z Lublina. Motor mógł podwyższyć wynik meczu, gdyż po rzucie wolnym piłka odbiła się od obu słupków zanim wpadła w ręce naszego bramkarza. Nasza drużyna pokazała jednak już kilkakrotnie, że potrafi walczyć do końca. Po indywidualnej akcji Arek Baran pięknym strzałem doprowadza do remisu. Od tego momentu nasi chłopcy zaczęli grać swoje. Gra zaczęła się układać jak w poprzednich meczach i po jednej z kolejnych akcji Szymon Dziadosz strzela bramkę. Jak się później okazało, bramkę zwycięską. W końcówce mieliśmy jeszcze jedna dogodna sytuacje do podwyższenia wyniku jednak nie została ona wykorzystana.

Gramy w finale, gdzie czekała na nas już pierwsza drużyna Motoru Lublin. Finał to kolejny świetny mecz w wykonaniu naszych chłopaków. Początek bardzo wyrównany, Motor miał swoje szanse, jednak nie potrafił pokonać naszego bramkarza. Później już wyraźnie zarysowała się nasza przewaga, czego konsekwencją były 3 strzelone bramki. Nasi chłopcy nie dali szans drużynie Motoru pewnie i zasłużenie wygrywając finał 3:0!!!

Najlepszym bramkarzem turnieju „Pszczółka CUP” został wybrany Łukasz Lepucki. Dodatkowo trenerzy wybierali najlepszego zawodnika w swoich drużynach. Trener Paweł Kasprzyk wyróżnił Karola Szydło, który otrzymał pamiątkową statuetkę. Wszyscy nasi zawodnicy otrzymali medale oraz piłki SELECT, a także upominki od sponsora turnieju Fabryki Cukierków „Pszczółka”. Trenerzy wszystkich drużyn również otrzymali pamiątkowe upominki.

I miejsce rocznika 2002 w "Pszczółka CUP V" w Lublinie

Gratulujemy naszym zawodnikom, oraz trenerowi osiągniętego wyniku. Turniej pokazał, że praca na treningach przynosi rezultaty. Dziękujemy również rodzicom, którzy jak zawsze w licznym gronie kibicowali chłopcom. Serdeczne podziękowania kierujemy również do organizatorów turnieju za zaproszenie i miłe przyjęcie podczas całych zawodów.

Podsumowując: Turniej należy zaliczyć do bardzo udanych. Zwycięstwo cieszy podwójnie, bo nasi chłopcy zagrali bardzo dobre zawodny, akcje jakie przeprowadzali nagradzane były przez kibiców innych drużyn gromkimi brawami. Słyszeliśmy wiele słów pochwały na temat gry naszej drużyny. Cieszy nas to, że na tle uczestniczących drużyn nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Rakoczy 10, Dziadosz 7, Szydło 7, Baran 2, Jajko 1, Setlik 1.

Skład UKS 6 Jasło: Lepucki Łukasz, Szydło Karol, Dziadosz Szymon, Baran Arkadiusz, Rakoczy Michał, Setlik Maciej, Stasz Bartosz, Jajko Dawid, Bałon Jakub, Skwara Bartosz, Głód Bartłomiej, Kasowicz Wojciech.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.UKS 6 Jaslo
2.Motor Lublin I
3.Motor Lublin II
4.Pogoń Siedlce
5.Dubler Opole Lubelskie
6.BKS Lublin I
7.Hetman zamość
8.Rakovia Warszawa
9.Niedźwiadek Chełm
10.Sygnał Lublin
11.Widok Lublin
12.AGAPE Białołęka
13.BKS Lublin II
14.Niedźwiadek Chełm II

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zadowolony
zadowolony
2024 lat temu

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenera, świetny wynik !!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x