Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

II miejsce „Szóstki” 2004 na turnieju w Mielcu

W niedzielę (20 stycznia 2013 r.) zawodnicy UKS „SZÓSTKI” rocznik 2004 wyjechali do Mielca,aby wziąć udział w Noworocznym Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca.

II miejsce „Szóstki” 2004 na turnieju w Mielcu

W hali sportowej w Mielcu stawiło się 8 drużyn. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozegrano mecze „każdy z każdym”. W grupie A rywalizowały zespoły z MOSiR Mielec, UKS 6 Jasło, VICTORIA Czermin, ZIOMKI Rzeszów, natomiast w grupie B zespoły MOSiR Mielec 2, GRUNWALD PADEW, IGLOOPOL Dębica, AP Wadowice Górne.

Czas trwania meczu wynosił 14 minut, natomiast w fazie pucharowej 16 minut. W pierwszym meczu SZÓSTKA zmierzyła się z ZIOMKAMI RZESZÓW. Pechowo w pierwszej minucie przeciwnik strzelił bramkę i pomimo, że młodzi piłkarze z SZÓSTKI szybko „nabrali wiatru w żagle” i chcieli odrobić stratę mecz zakończył się niekorzystnym dla nich wynikiem 0:1. Kolejnym przeciwnikiem SZÓSTKI była drużyna VICTORIA Czermin, z którą po bramce Jakuba Wojnara jasielska drużyna wygrał 1:0. Trzeci mecz w grupie to konfrontacja z drużyną gospodarzy zakończona zwycięstwem SZÓSTKI, tym razem na listę strzelców wpisali się: Wiktor Wanat oraz Mateusz

II miejsce „Szóstki” 2004 na turnieju w Mielcu

W walce o grę w finale młodzi adepci z Jasła musieli się zmierzyć z mocną drużyną z Dębicy. Chłopcy zagrali wyrównany, stojący na wysokim poziomie mecz, który w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1 – bramkę zdobył Dawid Domasławski. W rozegranym konkursie rzutów karnych lepsza okazała się drużyna SZÓSTKI i to ona awansowała do finału. W finale zawodnicy SZÓSTKI ponownie spotkali się z Rzeszowską drużyną i mimo wielkiego zaangażowania i usilnych starań odnotowali taki sam wynik jak w fazie grupowej zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju.

Bramkarz jasielskiego zespołu Wiktor Potera został nagrodzony statuetką najlepszego bramkarza turnieju. Gratulujemy wszystkim młodym zawodnikom i życzymy powodzenia w następnych turniejach – samych miejsc na podium!

UKS SZÓSTKA 2004 zagrała w następującym składzie:

Budziak Mateusz, Dybaś Mariusz, Domasławski Dawid, Kopera Norbert, Polakiewicz Oskar, Potera Wiktor, Potempa Michał, Płocica Marcel, Wojnar Jakub i Wanat Wiktor.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x