Judo i karateSport

III Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo (foto, TV)

Zdecydowanie judo jest jednym z niewielu sportów, którymi może pochwalić się Jasło. W zorganizowanych już po raz trzeci Otwartych Mistrzostwach Miasta Jasła w Judo, po raz kolejny wzięła udział bardzo duża ilość zawodników.

 alt=
III Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

O randze organizowanych już po raz trzeci zawodów świadczyć może ilość zawodników walczących na matach w sali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Jaśle, bowiem było ich aż czterystu szesnastu.

Zawody każdego roku są bardzo dobrze „obstawione”, podobnie było w tym roku. Wśród zawodników biorących udział w zmaganiach, znaleźli się judocy z Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Rumunii. – Bardzo często jesteśmy zapraszani na zawody do innych krajów, dlatego też w naszych zawodach udział biorą zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów na przykład ze Słowacji czy Rumunii – mówi Przemysław Czarnecki, trener UKS-ASW Judo Jasło.

 alt=
III Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Sobotnie zawody były również wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. Właśnie w 2013 roku przypada dwudziestolecie istnienia sztuk walki w Jaśle. Inicjatywa utworzenia w Jaśle sekcji judo zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych, inicjatorem propagowania tej dziedziny sportu w naszym mieście był Tadeusz Baniak, obecny dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Podczas zawodów, nie obeszło się bez podziękowań oraz wyróżnień dla osób, które szczególnie wpisały się w karty historii jasielskiego judo. Wśród wyróżnionych był Tomasz Bobala, pierwszy trener w jasielskiej sekcji judo, obecnie sędzia międzynarodowy, Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

 alt=
III Otwarte Mistrzostwa Jasła w Judo (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pod okiem trenera Bobali trenowali bracia Michał i Przemysław Czarneccy, którzy wkrótce później przejęli schedę po swoim szkoleniowcu, który zaprzestał trenowania w Jaśle. – Obecnie w klubie UKS-ASW Judo Jasło trenuje ponad dwustu zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Dla tych najmłodszych przygotowujemy proste zajęcia ruchowe – mówi Przemysław Czarnecki, trener judo.

Zawody zostały podzielone ze względu na kategorie wiekowe oraz wagowe zawodników. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów autorstwa Przemysława Janasa.

Patronat medialny nad III Otwartymi Mistrzostwami Miasta Jasła w Judo objął między innymi Jasielski Portal Informacyjny Jaslonet.pl

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
2024 lat temu

A wyniki gdzieś podacie ????

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x