Sport

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego w szachach

W Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle utworzono nowy klub szachowy, który będzie działał pod nazwą UKS „Mat”. Jego główne zadania to: prowadzenie zajęć nauki gry dla początkujących, szkolenie zawodników zaawansowanych, organizowanie turniejów szachowych oraz wyjazdów na regionalne, ogólnopolskie i międzynarodowe imprezy szachowe. Członkiem UKS „Mat” mogą zostać wszyscy mieszkańcy powiatu jasielskiego, a bieżące informacje związane z działalnością klubu będą zamieszczane na stronach internetowych: www.e6-sport.pl oraz www.sp2.karpaty.pl .

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego w szachach

Pierwszą imprezą organizowaną przez nowopowstały klub szachowy będą Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Jasielskiego. Turniej odbędzie się w dniu 18.12. 2011 roku (niedziela) i zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 10, do lat 13 i w kategorii open (bez ograniczeń wiekowych). Więcej szczegółów o tych zawodach w zamieszczonym niżej komunikacie.

Dwa dni później (20.12.2012) zostanie przeprowadzony Turniej Gwiazdkowy, przeznaczony tym razem dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Natomiast już w styczniu 2012 roku drużyna seniorów rozpoczyna rozgrywki w V Podkarpackiej Lidze Szachowej.

O kolejnych imprezach szachowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych poinformujemy już wkrótce. Zapraszamy wszystkich miłośników „królewskiej gry” do udziału w zajęciach i turniejach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy „Mat” Jasło.

Zobacz komunikat organizacyjny Indywidualnych Mistrzostw Powiatu (format .rtf)

Kazimierz Bobula

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x