Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

Jasielskie orliki z pucharem premiera Tuska

Drużyna piłkarska UKS „Szóstka” Jasło, złożona z chłopców roczników 2000 i 2002 zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Orlik 2012 o „Puchar Premiera Donalda Tuska” w kategorii do 11 lat. Puchar i zdjęcie z premierem młodzi piłkarze przekazali burmistrzowi Jasła Andrzejowi Czerneckiemu, podczas spotkania w Urzędzie Miasta Jasła, w którym uczestniczyli również trener Artur Tomaszewski i Łukasz Szydło, kierownik drużyny UKS „Szóstka” rocznik 2000.

Jasielskie orliki z pucharem premiera Tuska

Spotkanie było okazją do podzielenia się wrażeniami z rozgrywek i opowiedzenia o atrakcjach przygotowanych przez organizatorów turnieju dla finalistów. Jasielscy piłkarze m.in. spotkali się ze znanymi sportowcami wśród których byli Jerzy Dudek i Robert Korzeniowski oraz ministrem sportu, a w towarzystwie premiera zwiedzili Stadion Narodowy w Warszawie. – Chcielibyśmy za rok powtórzyć sukces i zająć pierwsze miejsce – powiedział Kacper Szura z Wolicy, zawodnik UKS Szóstka.
– Cieszymy się, że po raz kolejny piłkarze UKS „Szóstka” promowali Jasło w całej Polsce – mówi trener Artur Tomaszewski. Zanim jego podopieczni wystąpili w finale w Warszawie, wygrali eliminacje powiatowe w Jaśle, następnie rejonowe w Krośnie oraz wojewódzkie w Rzeszowie.

Jasielskie orliki z pucharem premiera Tuska

W turnieju uczestniczyło około 10 tys. drużyn z całej Polski, w kilku kategoriach wiekowych. Piłkarze jasielskiej „Szóstki” w finale rozegrali 7 meczów, z których 6 wygrali. Przegrali jedynie z późniejszym mistrzem – zespołem z Szamotuł. W pojedynku o trzecie miejsce pokonali drużynę z Katowic.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x