r e k l a m a
Judo i karateSport

Jaślanie na XXIII Mistrzostwach Świata Sztuk Walki Światowej Unii Karate

W dniach 20-25 października w Heraklionie odbyły się XXIII Mistrzostwa Świata Sztuk Walki Światowej Unii Karate i Kickboxingu.

Jaślanie na XXIII Mistrzostwach Świata Sztuk Walki Światowej Unii Karate i Kickboxingu

WKU zrzesza narodowe organizacje karate, kickboxingu, taekwondo, hapkido z ponad 60 państw. Na Kretę przyjechało 1300 zawodników z 42 krajów aby zmierzyć się w kumite i kata. Mistrzostwa rozgrywane były na 5 matach i ringu w pięknej hali Orakia Stadion przez 5 dni od rana do późnych godzin wieczornych.

W tym roku po raz pierwszy do startu w Mistrzostwach zaproszono przedstawicieli karate kyokushin. Zaproszenie naszych zawodników nie było przypadkowe. Od wielu lat startujemy w turniejach międzynarodowych w Danii, Austrii, Rumunii, Ukrainie, Japonii. Zdobywamy medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

Duże wrażenie zrobiło otwarcie Mistrzostw które odbyło się w starym porcie Heraklion, otoczonym murem z masywnym fortem Kastro Kaule z XVI w. na które uczestników przywieziono 40 autokarami. Występy baletu Greckiego wykonującego tradycyjną Zorbę, oraz zespołów ludowych w tradycyjnych strojach uświetniły ceremonię otwarcia.

Jaślanie na XXIII Mistrzostwach Świata Sztuk Walki Światowej Unii Karate i Kickboxingu

Pierwsze dwa dni nie były szczęśliwe dla naszych zawodników startujących w kata formy. Pomimo dobrego przygotowania nie byli w stanie dorównać najlepszym zajmując odległe miejsca. Złą passę przełamał w trzecim dniu aktualny mistrz Polski i mistrz Europy z 2012 r. Dawid Nguyen Quang, zdobywając w kategorii kata juniorów brązowy medal.

Nikt nie spodziewał się tego co nastąpiło w następnym dniu Mistrzostw, podczas rozgrywania konkurencji kumie /walka/. Nasi zawodnicy wygrywali jedna walkę po drugiej zdobywając w rezultacie 5 złotych i 2 srebrne medale.

Złote medale zdobyli:

Czajka Weronika – junior młodszy 13-15 lat do 50 kg
Jarecka Angelika – junior 16-17 lat do 60 kg
Jarecka Angelika – junior 16-17 lat powyżej 60 kg
Nguyen Quang Dawid – junior 16-17 lat do 60 kg
Ptak Leszek senior + 35 lat do 85 kg

Srebrne medale:

Socha Aleksandra – junior młodszy 13-15 lat do 60 kg
Zuzanna Węgrzyn – junior młodszy 13- 15 lat do 45 kg

Brązowy medal:
Nguyen Quang Dawid – kata juniorów

Tadeusz Krygowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ciotka klotka
ciotka klotka
2024 lat temu

gratulacje dla wszystkich.ale tak prywatnie naszą dumą jest Dawid Nguyen Quang.Dido zyczymy Ci dalszych sukcesow powodzenia zyczy rodzinka.

opik
opik
2024 lat temu

BRAWO HARNAŚ!!!

ja
ja
2024 lat temu

gratulacje jesteście wspaniali 🙂 życzymy dalszych sukcesów

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x