Judo i karateSportWażne wydarzenia

Judocy UKS ASW- Judo Jasło na turnieju w Bardejovie

Kolejny już start w tym sezonie jasielskich judoków zakończył się sporym sukcesem. Tym razem uczestniczyli w zawodach w Bardejovie (Słowacja).Zawody odbyły się 30 kwietnia 2011.

Udział w turnieju wzięło 238 zawodników ze Słowacji, Serbii i Polski. Zawody rozegrane zostały w kilku kategoriach wiekowych – dzieci młodszych, dzieci starszych, młodzików oraz juniorów. Nasz klub reprezentowali zawodnicy w każdej z tych kategorii. Wychowankowie naszego klubu wywalczyli 10 medali.

Złote medale zdobyli:
Kluszczyk Mateusz – kategoria wagowa do 24 kilogramów (Mateusz był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem rywalizującym w tej grupie)
Nocula Natalia – kategoria wagowa do 30 kilogramów (grupa dzieci młodsze)
Kolbusz Katarzyna – kategoria wagowa do 32 kilogramów ( grupa dzieci starsze)
Grabacik Kamil – kategoria wagowa do 73 kilogramów (grupa juniorów)

Srebrne medale wywalczyli:
Bezak Maksymilian – kategoria wagowa do 73 kilogramów (grupa młodzików)
Nocula Joanna – kategoria wagowa do 32 kilogramów (grupa dzieci starszych)
Bania Cezary– kategoria wagowa do 60 kilogramów (grupa młodzików)
Szczepanik Dawid – kategoria wagowa do 34 kilogramów (grupa dzieci starszych)

Brązowe medale wywalczyli:

Niemiec Aleksandra – kategoria wagowa do 44 kilogramów (grupa młodziczek)
Szymkowski Dawid– kategoria wagowa do 60 kilogramów (grupa młodzików)

Ponadto klub UKS ASW-JUDO JASŁO reprezentowali:
Przewoźnik Klaudia ( IV miejsce, waga 32 kilogramy), Kołodziej Oskar (VII miejsce, waga 44 kilogramy), Przewoźnik Daniel ( V miejsce, waga 34 kilogramy), Cichoń Emilia ( V miejsce, waga 40 kilogramy), Cichoń Martyna ( V miejsce, waga 40 kilogramy), Mikulski Wiktor ( V miejsce, waga 42 kilogramy), Brągiel Oliwia ( V miejsce, waga 32 kilogramy)

Łącznie jasielscy judocy wywalczyli na tym turnieju 4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale. W tym samym dniu rozgrywane były organizowane w Białymstoku Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych. Nasz klub reprezentował Arkadiusz Szczepanik w kategorii wagowej do 50 kilogramów. Arkowi udało się zakwalifikować do najlepszej „24” w Polsce, niestety uległ w walkach eliminacyjnych.

Sam awans do czołowej grupy judoków w naszym kraju był już dużym sukcesem dla tego młodego zawodnika. Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów oraz rodziców za wsparcie podczas organizacji wyjazdów dla naszych zawodników.