r e k l a m a
Judo i karateSport

Judocy z Jasła zapraszają na treningi

Klub UKS ASW-JUDO JASŁO serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach judo prowadzonych przez nasz klub. Zajęcia odbywają się dla grupy początkującej w środy i piątki o godz. 16.30 na hali MOSIR (sala judo).

Judocy z Jasła zapraszają na treningi
Judocy z Jasła zapraszają na treningi

Informację szczegółowe można uzyskać na stronie www.judo-jaslo.pl lub pod numerem tel. do trenera Przemysława Czarneckiego – 662 139 919.

Dlaczego Judo?

Judo jest dyscypliną sportu pochodzącą z Japonii. Dosłownie judo oznacza „łagodną drogę”, „drogę do zwinności”. Jest sportem rozwijającym bardzo wszechstronnie ze względu na różnorodne formy treningu. Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, gibkościowe, stosuje się również w treningu gry zespołowe często zmodyfikowane w taki sposób, aby, mogły stanowić przygotowanie do właściwego treningu judo.. Judo rozwija u młodego człowieka wiele cech zarówno fizycznych jak i intelektualnych takich jak: zwinność, siłę, wytrzymałość, szybkość, spostrzegawczość, odwagę, odporność, koncentrację itp. Można, więc śmiało powiedzieć, że jego wpływ na rozwój dzieci i młodzieży jest niezaprzeczalny jak również to, że judo może stanowić doskonały etap przygotowując do uprawiania innych dyscyplin indywidualnych czy zespołowych.

Uprawianie tej dyscypliny można zacząć w bardzo wczesnym wieku na początku szkoły podstawowej a nawet wcześniej. Oczywiście trening judo w tak młodym wieku zawiera przede wszystkim elementy ogólnorozwojowe i gimnastyczne, przeważają raczej ćwiczenia przygotowawcze, które mają przystosować dziecko do dalszego, bardziej zaawansowanego treningu judo. Na tym etapie jedną z głównych metod treningowych są gry i zabawy, które dzieci uwielbiają, a więc bawiąc się znakomicie się rozwijają.

Dobierając gry i zabawy do treningu zwracamy uwagę na to, aby spełniały one następujące zadania:
– oddziaływały wychowawczo na kształtowanie charakteru
– wprowadzały do zajęć pozytywne stany emocjonalne
– przyspieszały opanowanie podstawowych elementów techniki i taktyki pełniły rolę środka ogólnego przygotowania fizycznego.

Ćwiczenia prowadzone w formie zabawowej stwarzają określony rytm myślenia, wynikający ze zmienności sytuacji, w których dziecko samodzielnie i szybko musi decydować o doborze odpowiedniego działania. Zabawa i gra włączona do procesu treningowego jest jedną z podstawowych metod rozwijania i doskonalenia cech charakteru. Wychowanie dziecka odbywa się w warunkach obiektywnie umożliwiających trenerowi dokładne poznanie wychowanka na tle grupy.

Program zajęć obejmuje:
– ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające
– ćwiczenia korekcyjne oraz gimnastyczne,
– gry i zabawy ruchowe,
– nauka sztuki miękkiego padania,
– nauka i trening technik judo,
– nauka taktyki walki oraz przygotowanie do udziału w zawodach.

Judo ćwiczy charakter. Rozwija pięć głównych cech:
– W judo najważniejsze jest budowanie charakteru poprzez wysiłek, samodyscyplinę, ukierunkowane działania, etykietę i stabilność emocjonalną.
– Dziecko przekonuje się, że aby dojść do czegoś, poprawnie wykonać technikę, czy osiągnąć wynik sportowy, należy wiele razy powtarzać to samo ćwiczenie.
– Dzięki judo dzieciaki uczą się określać kierunek działania. Powinny wiedzieć, co robią i dlaczego.
– Etykieta judo, wszystkie ukłony, przywitania i pożegnania – uczy szacunku dla drugiej osoby. Nigdy nie wiadomo, w czym nasz przeciwnik jest lepszy. Nie wiemy, w jakiej sytuacji i kiedy spotkamy się z nim ponownie.
– Judo uczy stabilności emocjonalnej – tego, że sensowniej jest z dystansem spojrzeć na problem niż poddawać się chwilowym emocjom.

Ponadto nasz klub organizuje obozy zimowe i letnie, wyjazdy na zawody sportowe w kraju i poza granicami, prowadzimy nieodpłatne zajęcia z nauki pływania, gimnastyki korekcyjnej oraz akrobatyki sportowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w treningach.

UKS ASW-Judo Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X